Dom i Wnętrze

Kupno mieszkania – o czym pamiętać?

Kupno mieszkania nie jest zwykłym zakupem – cena mieszkań sprawia, że wiele z nas zadłuża się kredytami, aby móc sfinansować własne lokum. To główny powód dla którego zakup ten powinien być gruntownie przemyślany. O jakich sprawach pamiętać, wybierając konkretne mieszkanie?

O czym musisz pamiętać?

Bez wątpienia istotny jest metraż mieszkania – powinien być on dopasowany do ilości osób, które planują zamieszkać w lokum. Metraż mieszkania może zawierać dodatkową przestrzeń w postaci balkonu, garażu czy też piwnicy – warto o tym pamiętać!

Mieszkanie powinno znajdować   się na kondygnacji takiej, która nie będzie uniemożliwiała dostanie się do mieszkania. Dotyczy to rodzin z małymi dziećmi czy też osób starszych, w których przypadku wysoka kondygnacja może niestety przysporzyć trochę problemów, jeśli w budynku nie przewidziano zamontowania windy.

Nie zapomnij o ogrzewaniu!

Oglądając konkretne mieszkania przede wszystkim zwróćmy uwagę na ilość kaloryferów w pomieszczeniach oraz to, w jaki sposób ogrzewane jest mieszkanie (centralne ogrzewanie, gaz). Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można określić, jakie wydatki poniesiemy z racji ogrzewania jesienią czy zimą.

Północ-południe?

Zwróćmy uwagę na to, na którą stronę świata wychodzą okna. W przypadku okien wychodzących na południe niezwykle ważne jest, aby zastanowić się, czy ostre słońce i wysoka temperatura nie będą przeszkadzały nam latem. Oczywiście problem ten można rozwiązać roletami. Osoby ceniące jednak nieco chłodniejsze temperatury powinny szukać mieszkania z oknami wychodzącymi na północ czy wschód.

Kupując mieszkanie w stanie “pod klucz”, warto z bliska przyjrzeć się wykończeniu pomieszczeń: czy tynk został równo położony, czy rogi pomieszczeń są odpowiednio wypoziomowane.

Interesujesz się mieszkaniami w okolicy Warszawa? Sprawdź mieszkanie Ząbki!

Share: