Dom i Wnętrze

Kupujemy okna – jakie błędy popełniamy najczęściej?

Kupno nowych okien to spore wyzwanie, szczególnie kiedy nie mamy zbyt szerokiej wiedzy na temat nowych technologii. Dodatkowo sprawę utrudnia olbrzymia ilość sprzedawców i producentów, którzy co rusz zapewniają nas o tym, jak fantastyczne są oferowane przez nich produkty. Jak wybierać okna i jakich błędów nie popełniać?

Okno dopasowane do potrzeb!

Przeglądając oferty cenionych producentów przede wszystkim ustalmy nasz budżet. W przypadku stolarki okiennej ceny są tak samo zróżnicowane jak przy zakupie mebli czy samochodu. Warto także spisać na kartce jakie parametry będą dla nas ważne: systemy antywłamaniowe? A może lepsza izolacja cieplna? Z pewnością określenie naszych priorytetów sprawi, że wybór okien pójdzie nam znacznie sprawniej!

Zwracajmy uwagę na materiały!

– jak wynika z naszych obserwacji większość kupujących nie zwraca uwagi na materiały. Wynika to po prostu z niewiedzy, jednak niewielu klientów przychodzi do nas z konkretnymi pytaniami – przyznaje pracownik sklepu internetowego oknar-wroclaw.pl. Nieznajomość technologii sprawia, że często kupujemy produkty zachwalane, które niewiele różnią się od innych okien, jednak kosztują znacznie więcej. Z drugiej strony powinniśmy mieć wiedzę podstawową, z czego tworzone są okna (PCV, drewno, aluminium) oraz jaki wpływ na szczelność okien mają wysokiej klasy uszczelki. Wiele osób nie ma pojęcia, jak wykorzystanie tych materiałów wpływa na zachowanie odpowiedniej temperatury w domu. Warto poszerzyć swoją wiedzę podczas rozmowy z pracownikami sklepów.

Problem ten dotyczy olbrzymiej ilości domów wybudowanych w ostatnich latach. Wpływ na to mają przede wszystkim niewykwalifikowane firmy, które oferują niskie ceny za tego rodzaju usługi. Efektem ich działania są zbyt duże ilości pianki uszczelniającej, co przekładać się może w przyszłości do pękania tynków. Użycie pianek niskiej jakości wpłynie na kruszenie się tego materiału i odsłanianie miejsc, przez które do wnętrza będzie wpadać chłodne powietrze!

Share: