Zdrowie i Uroda

Kwas hialuronowy – substancja, która przywróci naszej twarzy młodzieńczy wygląd

Zmarszczki to prawdziwa zmora – szpecą twarz, wizualnie dodają nam lat i sprawiają, że nasza twarz sprawia wrażenie zmęczonej. Dodatkowo zła pielęgnacja oraz negatywne czynniki zewnętrzne sprawiają, że skóra szarzeje, traci elastyczność i staje się bardziej podatna na uszkodzenia. Procesy starzenia są nieuchronne, jednak możemy je znacząco opóźnić lub zahamować. Jest to możliwe dzięki zabiegom medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Czym jest kwas hialuronowy i jak działa?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie: przede wszystkim w mazi torebek stawowych, w ciele szklistym oka. Jest to również związek odpowiedzialny za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Obecność kwasu hialuronowego sprawia, że skóra jest sprężysta, lepiej nawodniona. Wraz z wiekiem ilość kwasu w organizmie spada, co widać przede wszystkim po naszej skórze twarzy.

 

Czy możliwe jest uzupełnienie kwasu hialuronowego?

Współcześnie możemy walczyć ze zmarszczkami i pogarszającym się s tanem skóry twarzy – pomoże nam w tym medycyna estetyczna. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są obecnie jednymi z najczęściej wykonywanych. Ich zadaniem jest przede wszystkim spłycanie zmarszczek, ale również konturowanie owalu twarzy czy wypełnianie i konturowanie ust. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na poprawę stanu skóry twarzy, dodanie jej sprężystości. O kwasie hialuronowym przeczytać można więcej na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Co należy wiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają szczególnych przygotowań, jednak musimy być świadomi, że lekarz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są zaraz po zabiegu.

Share: