Ciekawe

Łańcuszki męskie – klasyczna ozdoba dla panów

Mężczyźni w dużej mierze są tradycjonalistami. Przywiązują się szybko i na stałe do ubrań, jak też do gadżetów które kupują. Jednak w ostatnich latach coraz częściej można zauważyć facetów podążających za trendami w modzie. Jest coraz więcej chłopaków elegancko i modnie ubranych. Zauważamy ich na co dzień w tramwaju, na ulicy czy w sklepach. Noszą męskie dodatki do odzieży i nie są to tylko te tradycyjne takie jak łańcuszki męskie czy spinki do krawata. Widzimy bransoletki męskie na nadgarstkach czy zawieszki w nowoczesnych kształtach na szyi.

Jednak ta klasyczna męska biżuteria zawsze będzie pożądana i najchętniej ubierana przez mężczyzn. Łańcuszki męskie zdecydowanie do niej należą. Oczywiście można je ozdobić krzyżykiem, wisiorkiem ze znakiem zodiaku czy zawieszką w nowoczesnym kształcie z dodatkiem cyrkonii lub wygrawerowaną grafiką. Wówczas będą stanowiły interesujący akcent w naszym stroju. W doborze ozdób zawsze należy pamiętać o jednej zasadzie: co za dużo to nie zdrowo. Dotyczy to także biżuterii na naszej szyi. Nie obwieszajmy się jak choinka. Wystarczy jeden łańcuszek z odpowiednio dobraną zawieszką lub jeden naszyjnik kauczukowy z wisiorkiem, by wyglądać modnie i elegancko.

Jakie sploty łańcuszków są w modzie?

Najchętniej wybieramy te tradycyjne takie jak figaro, pancerka czy królewski. Ale także cardano, bizantyjski czy ankier są ciągle w modzie. Można je nosić samodzielnie, ale także z zawieszkami. Jeżeli mamy zamiar nosić je jako samodzielny dodatek do stroju warto zwrócić uwagę na szerokość łańcuszka. Niech będzie nieco szerszy, tak by splot był widoczny i stanowił sam w sobie oryginalną ozdobę. Jeżeli dobieramy łańcuszek pod konkretną zawieszkę w postaci na przykład krzyżyka, może być o nieco drobniejszy, tak, żeby nie dominował nad zawieszoną na nim ozdobą. Mężczyźni poszukują również łańcuszków o nietypowych splotach. Ci bardziej odważni mogą pozwolić sobie na oryginalne połączenia również w kolorach. Modne stają się łańcuszki męskie z przeplatanymi ogniwami złotymi i srebrnymi lub wykonanymi w ten sposób, że łańcuszek w połowie jest złoty, a druga połowa jest cała srebrna.

Z czym łączyć łańcuszki męskie?

Jak już wyżej wspomnieliśmy łańcuszek może stanowić bazę pod pięknie wykonane zawieszki męskie. Nie musi być wtedy szeroki, ale proporcjonalny do wielkości wisiorka jaki na niego zawiesimy. Jest ogromny wybór jeżeli chodzi o ozdoby z przeznaczeniem pod łańcuszek. Począwszy od tych najchętniej wybieranych czyli krzyżyki, po bardziej współczesne kształty. Możemy mieć zawieszkę ze swoim ulubionym motywem, zawieszkę związaną z naszym hobby, ze znakiem zodiaku czy wygrawerowanym motywem z ulubionej książki, filmu lub gierki.

Jak nosić łańcuszki męskie?

Najczęściej mężczyźni noszą je pod koszulką. Bardziej je chowają niż eksponują na zewnątrz. Taka moda nadal króluje, ale można zauważyć, że coraz chętniej mężczyźni noszą je bezpośrednio na t-shircie lub bluzce. Te z zawieszkami w formie krzyżyków lubimy schować, ale rozwój rynku biżuterii dla mężczyzn pozwolił na zakup wisiorków w modnych i ładnych kształtach. Teraz bez problemu możemy pochwalić się swoim nabytkiem, który jednocześnie może stanowić elegancki dodatek do naszego stroju. Dzięki niemu urozmaicimy nasz strój i dodamy mu klasy.

Jak widać łańcuszki męskie nadal są klasyczną i ulubioną męską ozdobą. Wśród męskiej biżuterii są często wybierane i noszone na co dzień. Stanowią same w sobie piękny i nowoczesny dodatek do stroju, ale także są ciekawą bazą do wszelkiego typu wisiorków, zawieszek i krzyżyków męskich.

Share: