Dom i Wnętrze

Mała łazienka, duży problem?

Małe łazienki nie są przestrzeniami najłatwiejszymi w aranżacji, tego nie da się ukryć. Możemy jednak ułatwić sobie to trudne zadanie, kierując się trzema, prostymi zasadami.

Po pierwsze, meble i armatura

Siłą rzeczy najwięcej drogocennego miejsca w małej łazience zajmują meble i armatura. To właśnie od tego, czy wybierzemy je rozsądnie zależeć będzie to, jak nasza łazienka będzie się prezentować. Jakie więc powinny być meble łazienkowe do małej łazienki? Przede wszystkim niespecjalnie masywne. Warto postawić na smukłe słupki łazienkowe i szafki wiszące – obydwa rozwiązania nie przytłaczają przestrzeni. Jeśli natomiast chodzi o armaturę, szukajmy rozwiązań, które przystosowane zostały do potrzeb małych łazienek. Są one zdecydowanie bardziej kompaktowe i skutecznie oszczędzają przestrzeń.

Po drugie, kolor

W małej łazience ciemne barwy nie przejdą. Najlepszym rozwiązaniem są jasne kafelki o niespecjalnie chropowatej fakturze i dużym rozmiarze. W małych łazienkach sprawdzają się przede wszystkim odcienie bieli i beżu, ale to nie znaczy, że nie możemy pozwolić sobie na akcenty kolorystyczne w innych barwach, po prostu musimy robić to ostrożnie i z umiarem.

Po trzecie, światło

Warto pamiętać, że źle oświetlone pomieszczenia wydają się jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Właśnie dlatego w łazience nie ma co oszczędzać na oświetleniu. Najlepsze będą lampy dające naturalne i niezbyt ostre światło – i to nie tylko ze względów aranżacyjnych. Dobre oświetlenie jest też nie bez znaczenia przy wykonywaniu makijażu, o czym niewątpliwie wiedzą wszystkie panie.

Share: