Dom i Wnętrze

Mały przedpokój – duży problem?

Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak poradzić sobie z aranżacją niewielkiej przestrzeni. Tak, to naprawdę da się zrobić.

Małe naprawdę może być piękne, jeśli tylko dasz mu szansę i będziesz unikać najczęstszych błędów aranżacyjnych.

Więcej wcale nie znaczy lepiej

Najczęstszym błędem popełnianym przy aranżacji niewielkiego przedpokoju jest wprowadzanie wielorako rozumianego nadmiaru. Najlepiej maksymalnie ograniczyć ilość sprzętów w przedpokoju, a wybierając meble, stawiać na minimalizm w bryle, formie i fakturze. Jeden, ale za to ciekawy mebel, może naprawdę więcej zdziałać niż trzy, ale źle dobrane.

Unikaj zabudowywania przestrzeni

Szafy wnękowe są funkcjonalne, tego nie da się ukryć, ale bardzo często są niewskazane ze względów aranżacyjnych. W niektórych małych przedpokojach się rzeczywiście sprawdzają, ale w większości osiągniemy przytłaczający efekt mebli górujących nad przestrzenią.

Jeśli szafa wnękowa jest nam niezbędna, bo innego miejsca do przechowywania w mieszkaniu po prostu nie wygospodarujemy, postawmy na mebel, który będzie kolorystycznie zbliżony do barwy ścian albo będzie miał na drzwiach lustro – w ten sposób optycznie powiększymy dostępną przestrzeń.

Meble w małym przedpokoju

Meble do małego przedpokoju muszą być dobrane w sposób przemyślany. Na niewielkiej przestrzeni naprawdę nie ma miejsca na błędy!

Jakie więc powinny być? Przede wszystkim unikajmy dużych i ciężkich mebli – przez nie przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza. Najbardziej harmonijnym rozwiązaniem będzie postawienie na meble, które korespondują kolorem i kształtem ze sprzętami w salonie. Naprawdę warto zwrócić na to uwagę, bo wbrew pozorom salon i przedpokój to w pewnym sensie wspólna przestrzeń.

Wykorzystaj złudzenia optyczne

W aranżacji małych pomieszczeń, nie tylko przedpokoju, trzeba koniecznie wykorzystać złudzenia optyczne. Pamiętajmy, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, a ciemne działają przytłaczająco. W przedpokoju warto też znaleźć miejsce na duże lustro naścienne, które obejmować będzie całą sylwetkę. Wszystkie te zabiegi pomogą nam stworzyć ładne i funkcjonalne wnętrze.

Powodzenia!

Share: