Zdrowie i Uroda

Manicure winylowy krok po kroku.

Aby zrobić idealny manicure winylowy, wcale nie trzeba odwiedzać salonu kosmetycznego i płacić niebotycznych cen. Równie dobry efekt osiągniemy w zaciszu własnego domu, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. A nie jest to wcale skomplikowane. Oto instrukcja krok po kroku.

Zakup lakieru

Do wykonania winylowego manicure stworzone zostały lakiery winylowe do paznokci. Ich główną zaletą jest to, iż trzymają się na paznokciach długo, a zarysowania czy odpryski pojawiają się dopiero po około tygodniu od nałożenia. Zważywszy na ich przystępną cenę – manicure winylowy nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas spędzony na codziennym malowaniu paznokci, ale przede wszystkim pieniądze.
Lakier winylowy do paznokci kupimy w większości drogerii, a dostępne są w kilkudziesięciu kolorach, zarówno matowych, brokatowych, jak i połyskliwych.

Przygotowanie paznokci

Po pierwsze – usuwamy z paznokci stary lakier przy pomocy zmywacza acetonowego.
Jeśli nasze palce wymagają tego – usuwamy skórki poprzez odsunięcie ich drewnianym patyczkiem w górę paznokcia. Następnie możemy delikatnie odciąć je cążkami.
Aby paznokcie były dobrze przygotowane do nałożenia lakieru – należy delikatnie zetrzeć polerką ich wierzchnią warstwę. Pozwoli to na wyrównanie powierzchni paznokci – efekt będzie nie tylko piękniejszy, ale sam lakier utrzyma się na naszych paznokciach dłużej. Następnie szorujemy palce i paznokcie szczoteczką do rąk i mydłem, co pozwoli usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby zniweczyć nasze starania. Delikatnie osuszamy dłonie ręcznikiem papierowym.

Lakier

Po dokonaniu powyższych zabiegów możemy przystąpić do malowania paznokci. Lakiery winylowe do paznokci nakłada się dokładnie na tej samej zasadzie, na jakiej maluje się paznokcie zwykłym lakierem. Pędzelkiem rozprowadzamy lakier równomiernie na całej płytce paznokcia, starając się zrobić to przy użyciu jak najmniejszej ilości pociągnięć pędzelka.
Po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać kilka minut, aż wyschnie. Dopiero po tym czasie możemy pomalować paznokcie drugą warstwą lakieru. Takie działanie zapewni nam trwalszy efekt.
Lakier winylowy do paznokci ma tę wielką zaletę, że utwardza się pod wpływem promieni UV. Nie musimy więc dysponować lampą do utwardzania – wystarczy że na nasze paznokcie będzie padało światło dzienne.
Po upływie tygodnia czy dwóch nasz lakier będzie wymagał zmycia – zrobimy to przy pomocy zmywacza zakupionego w drogerii.

Pomalowanie paznokci winylowym lakierem daje piękny i długotrwały efekt, a jest bajecznie wręcz proste.

Share: