Dom i Wnętrze

Meble pokojowe w stylu skandynawskim

Styl skandynawski rządzi się swoimi prawami. Często kojarzony z wielkim chłodem może okazać się bardzo ciepłym stylem idealnie pasującym do naszego salonu, gdzie dobierzemy odpowiednio pasujące meble pokojowe. 

Oświetlenie i kolory w salonie

Zanim jednak zaprosimy meble pokojowe do naszego salonu pamiętajmy o odpowiednim dobraniu kolorów i lamp. Stawiając na kolorystykę wybierajmy biel oraz naturalny kolor drewna, dzięki czemu całość pomieszczenia nie będzie taka chłodna. Podłogę można wykonać z naturalnych desek zabezpieczonych przed ścieraniem. Nie warto malować drewna, dzięki czemu będzie można ukazać piękno zamknięte w słojach na deskach. Jeżeli chodzi o lampy – dobrym wyborem będą lekkie, proste w swojej formie bez zbędnych zdobień. Ciekawą propozycją są lampy z abażurami, dzięki czemu można stworzyć bardzo ciekawy efekt w swoich wnętrzach.

Minimalne meble pokojowe

Dobierając meble pokojowe do takiego salonu musimy stawiać na oszczędny minimalizm. Naszym centrum niech będzie kanapa, sofa lub narożnik od którego rozpoczniemy ustawianie. Uzupełnieniem mebli w tym miejscu będzie regał np. na książki lub na inne, cenne dla nas pamiątki, komoda. W salonie może znaleźć się również szafa – garderoba dopasowana kolorystycznie do całości, jeżeli nie mamy innego miejsca, gdzie można pochować wszystkie rzeczy. Warto pamiętać o tym, że styl skandynawski lubi jasne kolory, dlatego stawiajmy w przypadku na biel, krem, szarość. Można pokusić się również o jasne, kontrastowe kolory, jak np. limonka, czerwień. 

Share: