Dla wielu osób książki w domu są znacznie ważniejsze niż telewizor. Z czasem jednak ich przechowywanie może okazać się problematyczne, szczególnie w blokach. Półki czy stoliki na książki okazują się niedostatecznym rozwiązaniem. Jakie meble wybrać, aby móc dalej zbierać interesujące nas wydawnictwa?

Z pewnością podstawą są wszelkiego typu regały. W pokojach dziennych i salonach sprawdzą się te wykonane z litego drewna. Jeśli ilość książek faktyczne jest olbrzymia nie bójmy się kupować regałów sięgających pod sufit. Z czasem takie miejsce w domu można będzie uzupełnić również eleganckim fotelem i stojąca lampą – tak stworzymy niewielki kącik do czytania! W pokojach młodzieżowych sprawdzą się regały młodzieżowe – są one zazwyczaj utrzymane w jasnej kolorystyce. Książki umieszczać można oczywiście także na półkach.

Oryginalne sposoby na przechowywanie książek

Właściciele domów wolno stojących mają znacznie więcej możliwości w przypadku chęci przechowywania większej ilości książek. Poza wspomnianymi regałami książki można umieszczać na specjalnie wbudowanych w schody półkach – to oryginalne i ciekawe rozwiązanie. Książki umieszczać można także w ramach łóżka – taka rama zazwyczaj jest jednak tworzona na specjalne zamówienie.

Share: