Dom i Wnętrze

Mieszkanie na sprzedaż- jak zrobić to szybko i sprawnie?

Sprzedaż naszego ukochanego mieszkania jest trudna. Wie to każdy, kto musiał się z tym zmierzyć. Jednak dzięki naszym kilku radom sprzedasz mieszkanie znacznie szybciej, niż zakładałeś i będziesz mógł zacząć swoje życie od nowa. I to w tempie ekspresowym.

Nastawienie psychiczne

To punkt pierwszy. Nie da się ukryć, że sprzedaż mieszkania wiąże się z naszymi emocjami. W końcu przyzwyczailiśmy się do miejsca, które sprzedajemy. Mamy z nim związanych wiele wspomnień, które uporczywie nawracają od momentu, w którym zaczęliśmy myśleć o sprzedaży. Być może tutaj wychowały się nasze dzieci, może właśnie tu spędziliśmy pierwsze lata naszego narzeczeństwa? Kto wie! Kluczem jest jednak jak najszybciej o tym zapomnieć. Uświadomcie sobie, że to wy tworzyliście te wspomnienia! A siebie nie tracicie, tylko zmieniacie mieszkanie. To wszystko bez was to tylko puste mury.

Wyniesienie rzeczy

Tutaj postępowanie różni się, w zależności od tego, czy sprzedajecie mieszkanie z umeblowaniem, czy nie. Tak czy siak, wyniesienie rzeczy to podstawa. Gdy zostawiacie meble, wynieście wszystkie ozdoby, pamiątki, jak i rzeczy, które mają dla was szczególną wartość. Zostawcie tylko to, co jesteście gotowi sprzedać. Nic więcej. Mieszkanie na sprzedaż ma wyglądać nieco bezosobowo. To pozwoli się bardziej wczuć przyszłemu nabywcy w dekoratora swojego nowego wymarzonego mieszkania.

Posprzątaj

Mieszkanie na sprzedaż powinno cechować się sterylną czystością. Niezależnie od tego, czy zostawiamy w nim jakieś rzeczy, czy też nie. Te chwile sprzątania są także dobrym momentem do naprawienia drobnych fuszerek jak odklejające się listy itp. Im perfekcyjniej będzie wyglądało nasze mieszkanie, tym lepiej. Nabywca dzięki temu nie będzie miał obaw co do jego zadbania, a wizja ukrytych usterek i niedoróbek nie będzie mu spędzała snu z powiek. Jak widać, taki stan rzeczy ma same plusy.

Mieszkanie na sprzedaż musi być przede wszystkim ładne i zadbane. To przyciągnie klienta. Zostawmy tylko to, co najpotrzebniejsze, po prostu. To pozwoli przyszłemu nabywcy, już w myślach projektować swoje nowe wnętrza. A jakie to będzie miało korzyści dla nas? Chociażby takie, że szybciej znajdziemy nabywcę, a tym samym nasze nowe życie, meblowanie i wicie gniazdka zacznie się już za chwilę. A czy właśnie nie tego chcieliśmy? Powinniśmy tę sytuację przyspieszyć tak jak to tylko możliwe. Z naszymi radami i odpowiednim zastosowaniem się do nich nie będzie to takie trudne. Teraz wystarczy tylko wstać i do dzieła! Wypełniając punkt po punkcie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud z Legnicy

Share: