Zdrowie i Uroda

Modelowanie ust sposobem na lepszy wygląd!

Modelowanie ust oraz wszelkie zabiegi medycyny estetycznej stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Wynika to przede wszystkim z naszej chęci wyglądania lepiej, ale również z faktu, że zastosowanie kwasu hialuronowego czy botoksu jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Czy istnieją przeciwwskazania?

Medycyna estetyczna i jej możliwości

Medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów, których celem jest drobna korekta niedoskonałości twarzy. Do najczęściej wykonywanych zalicza się zabieg spłycania zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego, jak również modelowanie ust, aby były pełniejsze i piękniejsze.

Stosowany w medycynie estetycznej kwas hialuronowy to substancja bezpieczna – naturalnie występuje on w naszej skórze, odpowiadając przede wszystkim za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Wraz z wiekiem spada ilość tego składnika w naszym organizmie, przez co skóra staje się mniej elastyczna, przesuszona, bardziej podatna na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników środowiskowych. Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas zabiegów medycyny estetycznej pozwala na przywrócenie skórze jędrności, sprężystości, spłycenie zmarszczek. Efekty takich zabiegów utrzymują się do kilku miesięcy – po tym czasie kwas jest naturalnie usuwany z organizmu, a sam zabieg możemy powtórzyć.

Kwas hialuronowy stosowany przy modelowaniu ust pozwala na powiększenie czerwieni ust oraz korektę ich wielkości. Wąskie usta po zastosowaniu kwasu hialuronowego są bardziej uwydatnione i piękniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu?

Kwalifikacja do zabiegu medycyny estetycznej wymaga wcześniejszego spotkania się z lekarzem i przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Dopiero po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań możliwe jest ustalenie konkretnego terminu.

 

Share:
felieton https://mtsolutions.com.pl link ortodoncja katowice torby papierowe