Ciekawe

Najczęstsze problemy z tuszami do drukarek

Posiadanie drukarki komputerowej wiąże się z koniecznością zakupu i wymieniania jej części eksploatacyjnych, czyli przede wszystkim tuszy. Bez względu na to, czy wybierzemy tusze oryginalne, czy też zamienniki, mogą pojawić się z nimi takie same problemy.

Zatkane głowice

Tusz do drukarki często nie może być zużyty do końca ze względu na zatkane głowice w kartridżu. Zwykle problem ten pojawia się u osób, które drukują sporadycznie. Gdy drukarka przez długi czas nie jest eksploatowana, tusz zaczyna zasychać, przez co jeden lub wszystkie kolory przestają się drukować. Problem ten zwykle objawia się poprzez wykonywanie wydruków, w których brakuje części barw lub też gdy część kartki jest zadrukowana w bardzo brzydki sposób, a reszta wygląda już znacznie lepiej.

Zaschnięty tusz

Kłopoty z zaschniętym tuszem do drukarki pojawiają się nie tylko wtedy, gdy drukuje się bardzo sporadycznie. Często dotyczą one także słabej jakości zamienników, które są produkowane bez zachowania odpowiednich norm. Zwykle gdy tusz zaschnie, nie ma już możliwości jego dalszego wykorzystania i nadaje się on jedynie do wyrzucenia, nawet jeśli kartridż jest prawie pełen.

Słaba jakość wydruków

Problem ten zwykle dotyczy słabej jakości zamienników tuszy do drukarek. Mimo iż tusz jest pełen, nie jest zaschnięty, a głowice nie są zatkane, kolory pojawiające się na kartce są przygaszone, wyblakłe i odbiegające od oczekiwań osoby drukującej. Niestety, problem ten można rozwiązać jedynie poprzez zakup nowego tuszu oryginalnego bądź też zamiennika lepszej jakości.

Inne problemy dotyczące tuszy do drukarek są znacznie rzadsze. Często też okazuje się, że problem leży nie w nich, ale w samym urządzeniu bądź też braku jego odpowiedniej konfiguracji z komputerem. Z tego powodu, gdy z tuszem jest wszystko w porządku, a wydruki nadal są słabej jakości, należy rozważyć skorzystanie z pomocy serwisanta urządzeń drukujących.

Share: