Dom i Wnętrze

Najnowsze trendy w aranżacji ogrodów

Najnowsze trendy w aranżacji ogrodów

Dbasz o to, żeby wnętrze Twojego domu zachwycało modnymi aranżacjami, więc raz na jakiś czas odświeżasz salon czy sypialnię, robiąc drobny remont albo wstawiając ozdobne gadżety. Dlaczego z ogrodem miałoby być inaczej? To w końcu on jest wizytówką domu i wiele mówi o gospodarzach. Najwyższa pora pożegnać się z misternie przyciętymi żywopłotami, rzeźbionymi krzewami i meblami z plastiku! Sprawdź, co w trawie piszczy i stwórz przydomową strefę relaksu, którą pokochają wszyscy domownicy i goście.

Przede wszystkim – meble ogrodowe

Zmiany najlepiej zacząć od podstaw. Solidne meble ogrodowe nie tylko nadadzą stylu Twojej przestrzeni, ale również wpłyną na jej funkcjonalność. Najnowszym hitem wśród wyposażenia ogrodów są meble wykonane z technorattanu, charakteryzujące się surowym, minimalistycznym wzornictwem. Syntetyczny rattan jest materiałem odpornym na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu może stać na patio czy w altanie nawet podczas ulewnych deszczy lub zimowych mrozów. Z sezonu  na sezon pozycja technorattanowych mebli coraz bardziej się umacnia i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała ulec zmianie.

Powrót do korzeni

Coraz częściej przemycamy do rodzimych ogrodów rozwiązania płynące z Zachodu. Jedną z inspiracji, która coraz częściej zadamawia się w naszych ogrodach jest rezygnacja z regularnych, równo przyciętych okazów na rzecz bujnej, lekkiej roślinności. Zastępując rabatę z przemyślaną kompozycją trawnikiem usianym trawami i polnymi kwiatami, stworzysz na swojej posesji modny klimat rodem z wakacji u babci na wsi.

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne do tej pory spotykaliśmy przede wszystkim w publicznych przestrzeniach miejskich. Jednak od jakiegoś czasu najlepsi architekci zieleni przemycają ten trend do prywatnych ogrodów. Niewielką aranżację ciekawie zdobiącą ściany możemy założyć samodzielnie! Jedne, czego potrzebujemy to odpowiednio nasłoneczniona ściana, kilka narzędzi, odpowiedne gatunki roślin i zmysł majsterkowicza.

 

Share: