Dom i Wnętrze

Najważniejsze zalety płytek do kuchni

Najważniejsze zalety płytek do kuchni

Wybierając płytki do kuchni, zanim zaczniemy się zastanawiać nad ich estetyką, powinniśmy się upewnić, że są one odpowiednio dostosowane do naszych realnych potrzeb. Płytki do kuchni nie mogą być bowiem byle jakie i wybór ich złego typu może nas dużo kosztować.

Czego szukać?

Pierwsza cecha, na którą trzeba zwracać uwagę, to wytrzymałość. Płytki na podłogi i blaty muszą być specjalnie wzmacniane lub wykonane w technologii, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Płytki do kuchni na ściany będą pod tym względem bardziej tolerancyjne, ale tu z kolei potrzeba odporności na wilgoć i zabrudzenia, która zresztą jest wymagana wobec wszystkich płytek w kuchni. Płytki nie powinny nasiąkać wodą, co jest istotne ze względu na nie przyjmowanie zanieczyszczeń oraz na wytrzymałość. Płytki nasiąkające mają niższą wytrzymałość na czynniki mechaniczne od swoich twardszych odpowiedników. Ważne jest też, by płytki się nie ścierały. Ze względów estetycznych jest to ważne także na płytkach, które położymy na ścianach.

Szukasz inspiracji? Odwiedź naszą Galerię Wnętrz Mera

Nie wiesz jak urządzić swoją kuchnię? Szukasz wyjątkowych inspiracji oraz dobrej jakości mebli i płytek? Sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Mera – płytki do kuchni Tychy.

Share:
http://aahasc.org/okna-pasywne-co-warto-o-nich-wiedziec/ rocela.pl pmcrockland.com