Ciekawe

Narty klasyczne czy skitouring – co wybrać?

Ta zima może być przełomowa i jedyna w swoim rodzaju – pierwszy raz na nartach to przecież ogromne przeżycie, masa frajdy i radości dla każdego, kto lubi sport i ruch na świeżym powietrzu. Często trzeba jednak podjąć ważną decyzję dotyczącą między innymi stylu jazdy i sprzętu sportowego. Czy zdecydować się na narty i wiązania klasyczne, czy może wybrać narty i wiązania skiturowe Atomic? Poniżej kilka wskazówek dotyczących tej trudnej decyzji.

Narty i wiązania skiturowe Atomic

Jazda skiturowa to bez wątpienia jazda dedykowana dla osób mających już pewne doświadczenie na nartach. Ten styl jazdy wymaga bowiem nie tylko dobrej kondycji oraz pewnych umiejętności technicznych, ale też znajomości górskiej przyrody i warunków panujących tam zimą. Podczas jazdy skitourowej ma się naprawdę bardzo bliski kontakt z górami w tych ekstremalnie trudnych warunkach zimowych. Narciarz musi zatem zdawać sobie sprawę z tego, kiedy rzeczywiście może bezpiecznie wyjść w góry, by zjeżdżać po dziewiczym śniegu, a kiedy musi odpuścić. Kto zatem rzeczywiście po raz pierwszy będzie rozpoczynał swoją przygodę z nartami w ogóle, zdecydowanie powinien sięgnąć po narty klasyczne. Kto ma za sobą już wiele sezonów na nartach, może zrobić dosłownie krok dalej i rozpocząć przygodę z nartami skiturowymi.

Ile kosztują narty skiturowe?

Narty i wiązania skiturowe Atomic to bez wątpienia dosyć drogi sprzęt sportowy, który ma jednak doskonałą jakość i na pewno będzie służył przez wiele kolejnych sezonów. Jeżeli inwestować w sprzęt sportowy to przecież w taki od najlepszych producentów! Te narty to zatem prawdziwy top jeżeli chodzi o sprzęt dedykowany do narciarstwo skiturowego. Warto wiedzieć jednak o tym, że producent sprzętu marki Atomic co roku tak naprawdę wypuszcza nowe narty i wiązania, które są udoskonalone w stosunku do tego, co oferował rok wcześniej. Kto zatem lubi często zmieniać sprzęt i goni modę, będzie miał z czego wybierać również w kolejnym sezonie. Ile kosztują dobre narty? Ceny różnią się w zależności od producenta oraz marży narzuconej przez sklep.

Co daje skitouring?

Na koniec jeszcze kilka słów o tym, co tak naprawdę daje skitouring i dlaczego warto zaangażować się właśnie w ten sport? To przede wszystkim masa frajdy i naprawdę nieskrępowanej energii płynącej z bycia tak blisko dzikiej przyrody, odkrywania nieznanych wcześniej szlaków i testowania własnych granic i wytrzymałości w tych naprawdę trudnych warunkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html wiązania skiturowe atomic.

Share: