Dom i Wnętrze

Narzuty, pledy i koce – czyli sposoby na przytulną sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w naszym domu, warto więc zadbać o to, żeby była przytulna i sprzyjała nocnemu odpoczynkowi. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Na atmosferę panującą w pomieszczeniu składa się wiele czynników – od kolorów, poprzez materiały i faktury, a na naszych indywidualnych preferencjach kończąc. Prawda jest taka, że nawet małe elementy mają   olbrzymi wpływ na to, jak się czujemy w danym otoczeniu, i czasem wystarczy nawet niewielka zmiana, żeby odmienić charakter wnętrza. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by nasze łóżko było przykryte narzutą, pledem albo kocem, który stylem masuje do naszej sypialni.

Kontrast czy harmonia?

Pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać, zanim zaczniemy wybierać narzuty na łóżko, brzmi: czy preferujemy wnętrza harmonijne, czy urządzone na zasadzie kontrastu. Właśnie od tego zależy, jaka narzuta sprawdzi się w naszym przypadku.

Warto jednak wiedzieć, że jednorodne i harmonijne aranżacje są zdecydowanie bardziej eleganckie, niż te wykorzystujące kontrasty, zwłaszcza te co bardziej zdecydowane.

Na co zwrócić uwagę, wybierając narzutę?

Najważniejszą kwestią jest materiał, z którego wykonana jest narzuta. Musi być nie tylko ciekawy z wyglądu, ale przede wszystkim pozwalać na bezproblemowe wyczyszczenie naszej narzuty w pralce. Bez tego ciężko będzie zadbać o czystość w sypialni.

Kolejną kwestią jest rozmiar, który zależeć będzie od sposobu w jaki chcemy rozkładać narzutę na łóżku. Jeśli chcesz podwijać ją pod materac, musisz wybrać narzutę, która będzie odpowiednio większa, podobnie jeśli chcesz, by sięgała aż do samej ziemi.

Share: