Zdrowie i Uroda

Nieprzyjemny zapach z ust – co go powoduje i jak sobie z tym radzić?

Nieprzyjemny zapach z ust to bardzo wstydliwy problem, lecz dotyka on wiele osób. Powodów przykrego oddechu może być wiele, czasem wynikają one z problemów zdrowotnych, a czasem ze złych nawyków. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

 

Problem nieprzyjemnego zapachu z ust nazywany jest profesjonalnie halitozą. Przyczyn powstawania tego problemu wyróżnia się wiele. Warto mieć na uwadze, że może wynikać on z problemów zdrowotnych. Dlatego zamiast leczyć się na własną rękę specyfikami z reklam telewizyjnych, warto udać się do gabinetu stomatologicznego – radzi specjalista z CS ATRIA, dentysta Katowice.

Nieprzyjemny zapach z ust – przyczyny

  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej
  • stan zapalny dziąseł
  • źle dopasowana proteza zębowa
  • kamień nazębny
  • próchnica
  • paradontoza
  • zaburzenia produkcji śliny

Przyczyny powodujące nieprzyjemny zapach z ust mogą być także związane ze zdrowiem całego organizmu. Brzydki zapach z ust może wynikać z infekcji gardła, zapalenia migdałków oraz problemów z zatokami. Ze względu na to, że przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust mogą być bardzo różne, nie ignoruj tego problemu. Zgłoś się do lekarza ogólnego lub do stomatologa.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

Nieprzyjemny zapach z ust, który spowodowany jest problemami z zębami pomoże nam zlikwidować dentysta. Jak? Lecząc nasze zęby. Zęby z ubytkami należy zaplombować, zęby z próchnicą i stany zapalne – wyleczyć. Zepsute korzenie zębów należy usunąć. Warto poddać się usuwaniu kamienia nazębnego. Bakterie często powodują brzydki zapach z ust. Oczyszczanie zębów za pomocą skalingu lub piaskowania warto wykonywać co najmniej raz na pół roku.

Ponadto pamiętaj o higienie jamy ustnej i zębów. Myj zęby po każdym posiłku. Używaj nici dentystycznej, gdyż szczoteczka nie jest w stanie usunąć resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Odkładające się w szczelinach jedzenie mocno przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego zapachu.

 

 

Share:
poochfest.org xnova-24.pl tyxynk.com