Dom i Wnętrze

Niewielki ogródek na balkonie – jak go stworzyć?

Niewielkie ogrody na balkonach to nie tylko przywilej wielkich tarasów. Okazuje się, że przy odrobinie czasu i fantazji możliwe jest stworzenie eleganckiego balkonu z licznymi kwiatami oraz miejscem do siedzenia. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne wymierzenie balkonu oraz usunięcie z niego elementów zbędnych – zazwyczaj nasze balkony traktujemy jako miejsce do dodatkowego przechowywania. Z pewnością warto również krytycznie przyjrzeć się podłodze – jeśli jest to stara i wytarta wykładzina laminatowa koniecznie powinniśmy ją zmienić. Warto zastanowić się nad nową lub też nad wyłożeniem posadzki kafelkami mrozoodpornymi. Spójrzmy również na ściany i samodzielnie określmy, czy konieczne jest ich pomalowanie.

Kwiaty!

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad roślinami, które umieścimy w naszym małym ogrodzie. Warto zastanowić się nag gotowymi sadzonkami – to znacznie szybsza opcja niż sadzenie i czekanie na kiełkowanie. Gotowe sadzonki ziół i roślin kwiatowych znajdziemy w sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach.
Jeśli balkonowy ogródek zaczynamy przygotowywać wczesną wiosną możemy również samodzielnie wysiać niektóre rośliny, których uprawa nie będzie dla nas bardzo uciążliwa. Z pewnością będą to zioła (mięta, oregano, bazylia), ale też kwiaty (mieszanki kwiatowe przyciągające motyle).
Na balkonie możemy umieścić skrzyneczki z kwiatami, rozmieścić doniczki na parapetach. Opcji jest naprawdę wiele.

Jakie meble?

Wiele osób jest zdania, że na niewielkich balkonach nie ma miejsca na meble ogrodowe. My jednak przekonujemy, że jest odwrotnie! Nawet na niewielkich balkonach znajdzie się nieco miejsca na ustawienie niewielkiego stoliczka oraz dwóch foteli. Jakie meble wybrać? Najlepiej takie, których przenoszenie czy podnoszenie nie będzie problemem. Największym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe – eleganckie i odporne na uszkodzenia.
Czytaj więcej na gardenspace.pl.

Share:
kalkulatorubezpieczen.pl https://pedes2016.org/kask-na-konia-wybieramy-model-dopasowany-do-potrzeb/ http://goldenebro.pl/nowoczesny-parasol-ogrodowy/