Dom i Wnętrze

Niewielki salon w stylu prowansalskim

Urządzenie małego salonu w bloku to spore wyzwanie, ale również wielka przyjemność! Może warto zrobić sobie mały prezent na wiosnę i tchnąć nowe życie w swoje mieszkanie? Szukając stylowych i uniwersalnych rozwiązań, szczególną uwagę warto zwrócić na styl prowansalski. Czym wyróżnia się koncepcja umiłowana przez romantyków i marzycieli? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak urządzić salon w bloku!

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić salon w bloku, mamy dla Ciebie kilka rad! Jeśli chcesz stworzyć w swoich czterech ścianach przytulny klimat, odejdź od wszechobecnego minimalizmu na rzecz bardziej luźnych, romantycznych kompozycji. Styl prowansalski w małych mieszkaniach sprawdzi się idealnie. Dlaczego? W stylu wzorowanym na słonecznym, leniwym klimacie francuskiej Prowansji główną rolę odgrywają jasne kolory optycznie powiększające wnętrze, motywy kwiatowe na tekstyliach, subtelne dekoracje, białe, drewniane meble z giętymi nogami i naturalne materiały. Jasne ściany, drewniana podłoga i naturalne oświetlenie to elementy tworzące bazę całej kompozycji. W sercu salonu stanąć powinna kanapa obita kremową, pastelową tapicerką. Na sofie obowiązkowo musi znaleźć się miejsce dla sterty poduszek w delikatny, kwiatowy wzór (podobny motyw wykorzystaj na lekkich zasłonach). Biała zabudowa powinna być ozdobiona delikatnymi frezowaniami oraz przeszkleniami, które wyeksponują malowaną porcelanę.

Gdzie szukać inspiracji?

Nieocenioną pomocą podczas remontu w salonie okazuje się Internet! Sieć to bogate źródło wnętrzarskich inspiracji. Szukając natchnienia oraz konkretnych mebli i dodatków, warto wejść na stronę www.gama-sklep.com.pl. W multibrandowym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości meble, które pomogą Ci odtworzyć w swoim mieszkaniu kawałek słonecznej, pachnącej wrzosami południowo-wschodniej Francji.

Share:
memoriasdovicedo.org pisane-slowem.pl zen-satori.org