Ciekawe

Odśwież taras na wiosnę – o jakich elementach pamiętać?

Odśwież taras na wiosnę – o jakich elementach pamiętać?

Przygotowanie taras do wiosny to jedno z podstawowych zadań, jeśli pragniemy w czasie wiosny i lata wygrzewać się w promieniach słońca. Aby taras był miejscem idealnym do wypoczynku musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jakich?


Podłoga i ściany!

W czasie zimy podłoga na tarasie mogła ulec zniszczeniu czy przybrudzeniu. Warto przyjrzeć się jej z bliska i ocenić, czy konieczna jest wymiana nawierzchni. Jeśli nie zauważyliśmy poważnych uszkodzeń wystarczy dokładnie wymyć podłogę detergentem. Jeśli od dłuższego czasu zastanawiamy się nad wymianą powierzchni do wyboru mamy zasadniczo trzy tworzywa: wykładziny laminowane, kafle mrozoodporne lub deski kompozytowe. Szczególnie te ostatnie wydają się być ciekawym pomysłem – są tworzone z naturalnego drewna z dodatkiem substancji konserwujących. Są one łączone przy pomocy specjalnych uchwytów z tworzyw syntetycznych. Takie połączenie materiałów sprawia, że podłoga na tarasie będzie wyglądała niezwykle nowocześnie, a jednocześnie naturalnie. Spójrzmy także na ściany – jeśli nie były malowane od kilku lat to właśnie teraz jest idealna pora na ich odświeżenie.

Meble ogrodowe na tarasie

Drugim istotnym aspektem jest zainteresowanie się nowymi meblami ogrodowymi. Jeśli dotychczas użytkowane posiadają chociażby niewielkie pęknięcia – czas na zmianę. Obecnie w sklepach producentów znajdziemy wysokiej jakości meble wykonane z technorattanu oraz lekkiego aluminium. Oba tworzywa są niezwykle odporne na ścieranie, wnikanie brudu, odkształcani, zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Z pewnością warto mieć je u siebie!

Kwiaty na tarasie

Aby kwiaty tarasowe prezentowały się elegancko warto wykorzystać odpowiednie osłonki i donice. Świetnym patentem będą donice ogrodowe z technorattanu – są one tworzone z tego samego tworzywa, co meble ogrodowe. Odznaczają się odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków pogodowych.

Share: