Dom i Wnętrze

Parasol ogrodowy w strefie relaksu

Gdzie szukać ochłody w słoneczne dni? Najlepszym miejscem do relaksu okaże się nasz własny ogród lub taras. Poprzez kupienie odpowiednich mebli i dodatków możemy stworzyć własną strefę relaksu, z której korzystać będziemy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Jakie meble i dodatki wybrać?

Piękne meble technorattanowe

Wśród najchętniej kupowanych obecnie wymienia się nowoczesne meble technorattanowe. Są one dostępne w obszernych zestawach, w których znajdziemy takie elementy jak krzesła, fotele, sofy narożne, stoliki, kosze ogrodowe. Technorattan ceniony jest ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Parasol ogrodowy przeciwdeszczowy

Parasole nie są niczym nowym w naszych ogrodach – od wielu lat pozwalają nam cieszyć się cieniem i korzystać z uroków pięknej pogody. Dzisiaj jednak producenci proponują nam parasol ogrodowy przeciwdeszczowy, który umożliwi korzystanie z bliskości przyrody bez względu na pogodę. Nowoczesne parasole ogrodoweposiadają czasze tworzone z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem – stosując takie połączenie możemy być pewni, że czasza skutecznie ochroni nas przed deszczem. Zaleta nowoczesnych parasoli ogrodowych jest również wiele możliwości regulacji – dzięki temu dokładnie dopasujemy kąt padania cienia.

Jaką podstawę do parasola wybrać?

Możliwości jest kilka. Klasyczne podstawy o wadze 90 lub 120 kg stawiane są zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. W przypadku chęci wkopania parasola w ziemię wystarczy wykorzystać podstawę z włókna szklanego, które odporne jest na wilgoć i uszkodzenia. Stawiając parasol na tarasie warto wykorzystać podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem – dzięki temu możliwe będzie łatwe przesuwanie konstrukcji po gładkich powierzchniach.

 

 

Share:
taravat-bahar.com dobry adwokat katowice http://mebledokuchni.net.pl