Metoda hybrydowa zdobienia paznokci odkąd pojawiła się w świecie kosmetologi to zawładnęła nim na długie. Konsumentkom nie wystarczały już zwykłe lakiery. Pragnęły one czegoś bardziej wytrzymałego oraz takiego mani- czy pedicure’u, który pozwoli im cieszyć się efektem pięknie wykonanych paznokci przez długi czas. Jak zapewnić sobie taki efekt?

Wykonanie zdobienia paznokci metodą hybrydową

Do wykonania takiej usługi we własnym domu potrzebujesz takich sprzętów jak lampa UV lub LED, pilniczki, bloczki polerskie, odtłuszczacz płytki paznokcia oraz samych lakierów hybrydowych. Taki zestaw powinien spełnić Twoje marzenie długotrwałym efekcie paznokci hybrydowych.

Przygotowanie

Dość istotne w wykonaniu takiej usługi jest samo przygotowanie płytki paznokcia. Jeżeli masz na paznokciu resztki starego lakieru to musisz oczywiście się go jak najdokładniej pozbyć. W przypadku zwykłego lakieru wystarczy zmywacz do paznokci a podczas, gdy na Twojej płytce paznokci znajduje się hybryda z łatwością usuniesz ją za pomocą acetonu lub frezarki. Następnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia. W tym celu użyj bloczka polerskiego. Nadaj później kształt swoim paznokciom pilnikiem. O ile w wykonaniu hybryd ważna jest kolejność tak nie ma znaczenia czy najpierw użyjesz pilnika czy bloczka. Szalenie istotne jest pozbycie się skórek i w tym celu przyda Ci się niewątpliwie przyrząd taki jak radełko czy wycinarka do skórek. Możesz pozbyć się ich też dzięki frezarce. Następnie przetrzyj płytkę odtłuszczaczem, clener’em.

Malowanie

Kiedy Twoja płytka paznokcia jest już odpowiednio przygotowana czas na użycie lakierów. Będziesz potrzebowała bazy, top coat’u oraz lakieru hybrydowego. Na rynku znajdziesz także takie produkty, które łączą 2 lub wszystkie te 3 opcje. Na odtłuszczony paznokieć nałóż cienką warstwę bazy. Następnie utwardź ją w lampie według zaleceń producenta. Najczęściej wystarczy jedynie 30 sekund jednak wszystko zależy od mocy lampy. Następnie nałóż na płytkę paznokcia kolorowy lakier, który wybrałaś. Rób to precyzyjnie tak, aby nie zalać skórek oraz nie wyjechać poza płytkę paznokcie. Ponownie utwardź. W zależności od stopnia napigmentowania lakieru będziesz musiała powtarzać ten krok do moment, kiedy nie będzie widać tak zwanych prześwitów. Najczęściej wystarczą 2-3 warstwy. Nałóż na paznokieć top coat, ponownie utwardź. Następnie przetrzyj cleaner’em i gotowe.Prawda, że proste?

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Share: