Ciekawe

Potrzeby i oczekiwania inwestorów na rynku nieruchomości

Zainteresowanie terenami inwestycyjnymi jest duże, a jak można zauważyć, rynek cały czas się zmienia tak jak zmieniają się oczekiwania i potrzeby inwestorów. Dużym powodzeniem cieszą się nieruchomości biurowe, szczególnie w większych aglomeracjach miejskich. Czy taki trend będzie się utrzymywał?

Popularność nieruchomości biurowych

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na koniunkturę rynkową wpływa wiele różnych czynników. Nie mniej można zauważyć, że nieruchomości biurowe starzeją się. Co za tym idzie, najbardziej interesujące są dla kupujących tereny zabudowane obiektami w dobrym stanie. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się te grunty, na których znajdują się budynki, które były dopiero co wynajmowane, bądź też te, które wyróżniają się największą funkcjonalnością.

Jest to zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę to, że kupując taki grunt, nie trzeba wykładać dodatkowych pieniędzy, by znaleźć chętnych pod wynajem, czy ewentualną późniejszą sprzedaż lokali znajdujących się na danym terenie. Dodatkowym zaś atutem takich nieruchomości jest ich dogodna lokalizacja, która zachęca do zakupu ze względu chociażby na to, że znajdują się one w dobrym węźle komunikacyjnym. Dużym powodzeniem cieszą się też te tereny inwestycyjne, które są wystawiane na sprzedaż w formie przetargu.

Mniejsze tereny handlowe wraz z obiektami użyteczności publicznej

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też tereny handlowe, które mają mniejszy metraż. Tę tendencję można zaobserwować zarówno w dużych, jak i w mniejszych miastach, zwłaszcza w tych, w których liczba mieszkańców jest wyższa niż 50 tysięcy. W takich destynacjach można zwykle wyodrębnić tereny inwestycyjne o powierzchni do 5 tysięcy metrów kwadratowych, która będzie wystarczająca pod nieruchomości handlowe.

Powodzenie terenów inwestycyjnych odnosi się też do tych nieruchomości, w jakich są zlokalizowane zarówno obiekty handlowe, jak i ośrodki użyteczności publicznej. Szczególnie więc dużym zainteresowaniem cieszą się te przetargi, które są organizowane na przykład przez PKP. Połączenie projektu handlowego z dworcem autobusowym jest obecnie dla inwestorów niezwykle atrakcyjnym terenem.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

Share:
Terrarystka, pająki,węże,jaszczurki itd. domki holenderskie Pompy ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy