Ciekawe

Poznaj możliwości stomatologii estetycznej

Chyba nikogo nie należy przekonywać, że piękny uśmiech to lepsze samopoczucie i bardziej atrakcyjny wygląd. Uśmiechając się i pokazując dwa rzędy równych, białych zębów wyglądamy młodziej i czujemy się pewniej. Wysoka samoocena i olśniewający uśmiech polepszają jakość relacji osobistych i zawodowych. Dzięki możliwościom zabiegów proponowanych przez stomatologię estetyczną Katowice, wystarczy tylko chcieć, żeby mieć piękne zęby.

Bezbolesne metody dla każdego

Niezależnie, czy nasze uzębienie potrzebuje większych korekt, czy tylko kosmetycznych poprawek, żeby uśmiech dorównywał blaskiem tym znanym z pierwszych stron gazet, dentysta z gabinetu stomatologii estetycznej pomoże wybrać metodę wprowadzenia zmian.

Rozwiązaniem, które w nieinwazyjny sposób poprawi wygląd uśmiechu są licówki. Lekarz stomatolog zespala te porcelanowe lub ceramiczne nakładki z powierzchnią zęba. Dzięki nim można w dowolny sposób, który współgra z resztą uzębienia i urodą pacjenta, zmienić kształt, kolor i wielkość zębów, a nawet pozbyć się szpary między jedynkami. Niezależnie od materiału wykonania, gabinet stomatologii estetycznej gwarantuje, że licówki są komfortowe i bezpieczne w noszeniu.

W przypadku kiedy zęby mają ładny kształt i strukturę, nie potrzeba nakładać licówek, żeby uzyskać bielszy odcień uśmiechu. Stomatologia estetyczna Katowice stosuje dwie metody wybielania. Pierwsza, stosowana w domowym zaciszu, polega na conocnym aplikowaniu nakładki wypełnionej żelem wybielającym. Proces kontroluje lekarz stomatolog, który na wizytach kontrolnych stwierdza jego postępy. Na efekty trzeba poczekać 2-3 tygodnie. Natomiast gabinet stomatologii estetycznej to miejsce, gdzie przeprowadza się wybielanie dla osób bardziej niecierpliwych. Biały uśmiech można uzyskać już po około 30-minutowym zabiegu, który polega na nałożeniu na zęby żelu i aktywowaniu go światłem specjalnej lampy. Opieka dentysty jest niezbędna, żeby dla bezpieczeństwa pacjenta dobrać indywidualną dawkę oraz czas promieniowania.

Na pewne rzeczy nie mamy wpływu i właśnie tak bywa z ubytkami czy wyszczerbieniami, które mogą pojawić się w widocznym miejscu na zębach. W takich przypadkach specjaliści stomatologii estetycznej Katowice stosują światłoutwardzalne plomby, które dają gwarancję, że ząb będzie wzmocniony, a leczone miejsce nie będzie odróżniać się kolorem.
Osobom, które mają piękne i zdrowe zęby stomatologia estetyczna Katowice – https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/ oferuje biżuterię nazębną.

Share: