Dom i Wnętrze

Proste sposoby na ogrzanie się w domu

Jest taka grupa osób, która nie znosi zimy i już jesienią drży na samą myśl, że niebawem nadejdzie taka pora, kiedy temperatury będą wynosić poniżej zera. Jeśli należysz właśnie do nich, do tych „ciepłolubnych”, wiesz na pewno, że zimą często zimno wydaje się też w domu. Czasem może to wynikać z pewnym błędów w ogrzewaniu i izolacji. Uszczelki do okien co jakiś czas trzeba wymieniać. Należy sprawdzać też, czy z systemem grzewczym jest wszystko w porządku. Jeśli jednak wiadomo, że nie chodzi o żadną „grubszą sprawę”, możesz skorzystać z prostych sposobów na ogrzanie się w domu.

Odpowiednia dieta

Jednym z najważniejszych założeń diety sezonowej jest zasada, aby w sezonie zimowym spożywać produkty, które rozgrzewają. Jeśli ciągle jest Ci zimno – zadbaj o to, aby znalazły się one w Twojej codziennej diecie. Do grupy rozgrzewaczy należą imbir, chrzan, ostre przyprawy, cebula. Unikaj natomiast produktów, które wychładzają – niektórych ziół czy cytrusów.
Świetny wyborem na zimę są także pikantne, rozgrzewające zupy albo klasyczny, ciepły rosół. Możesz wspomagać się też gorącą herbatą lub, jeszcze lepiej, zrób sobie kakao.

Termofor

To nieco już zapomniane narzędzie może rozgrzać Cię w kilka minut. Nalej do niego gorącej wody i połóż się z nim pod kocem. Zapewni przyjemne ciepło w miejscu, w którym go przyłożysz.
Ciekawym gadżetem są także podgrzewacze do dłoni. Gotujesz je w gorącej wodzie, a później możesz w każdej chwili uruchomić, w odpowiedni sposób przyciskając. Są wybawieniem dla zmarzniętych dłoni.

Ubiór to podstawa

Być może wydaje Ci się, że przecież ubierasz się ciepło, więc jak to możliwe, że wciąż jest Ci zimno? Być może robisz to źle. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.
Po pierwsze: kilka warstw zawsze grzeje lepiej niż jedna, choćby najgrubsza. Dlatego, zamiast zakładać gruby sweter na gołe ciało, włóż lepiej podkoszulkę, cienką bluzę i grubszą bluzę – więcej warstw zapewni lepszą izolację cieplną.
Ważną zasadą jest także to, że naturalne materiały zwykle dają więcej ciepła niż sztuczne. Dlatego zamień akrylowe swetry na wełniane, kaszmirowe lub wykonane z angory. Sztuczne, poliestrowe podkoszulki zastąp natomiast bawełnianymi.

Jeśli problem z ciepłem w Twoim domu tworzą uszczelki do okien albo źle działający system grzewczy, koniecznie musisz coś z tym zrobić. Nawet najcieplejszy termofor, najbardziej rozgrzewające kakao imbirowe i wełniane golfy nie zastąpią dobrej izolacji cieplnej domu. Jeśli jednak po prostu bardzo łatwo marzniesz, te proste sposoby pomogą Ci dotrwać do wiosny.

Share:
https://tubebox.pl/fotel-jajko-idealny-mebel-na-lato/ http://tyxynk.com/lampiony-solarne-w-ogrodach/ http://susiemakessupper.com/separacja-co-warto-o-niej-wiedziec/