Ciekawe

Przechowywanie roweru w kawalerce

Kawalerka to mieszkanie, w którym czasem trudno wygodnie się urządzić. W takim przypadku problematyczne będzie także przechowywanie roweru. W małym mieszkanku jednoślad może sprawić spore kłopoty, dlatego warto zainwestować w proste i praktyczne rozwiązanie.

Wieszak na rowery – dlaczego warto?

Rower stojący w pokoju znacznie utrudnia poruszanie się i dostęp do mebli, zwłaszcza jeśli zostanie postawiony w niedużej kawalerce. Oczywiście zawsze można wystawić jednoślad na balkon, ale takie rozwiązanie nie ochroni roweru przed działaniem czynników atmosferycznych. Dodatkowo nie każda kawalerka posiada własny balkon. W takiej sytuacji nie ma wyjście – trzeba wygospodarować odpowiednie miejsce wewnątrz.

Dlaczego wieszak na rowery może okazać się najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim dlatego, że pozwala na umieszczenie jednośladu na pewnej wysokość. Rower da się zawiesić także nad meblami, na przykład nad sofą lub łóżkiem. Trzeba to jedynie zrobić na tyle wysoko, aby nie zawadzać o wystające elementy, np. kierownicę.

Gdzie zawiesić rower?

W małym mieszkaniu nawet znalezienie odpowiedniego miejsca na zamocowanie wieszaka na rowery może być problematyczne. W końcu trzeba w tym celu wygospodarować wolną ścianę bez żadnych półek i dekoracji. Jednocześnie jednoślad musi być zawsze łatwo dostępny. Konieczność odsuwania mebli, żeby dostać się do roweru, nie będzie ani wygodna, ani praktyczna i w najgorszym przypadku może doprowadzić do uszkodzenia ścian lub pojazdu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rower został otoczony półkami lub innymi elementami wystroju, ale nie mogą one przeszkadzać.

Wybór miejsca mocowania wieszaka na rowery będzie miał szczególnie duże znaczenie, jeśli jednoślad będzie używany na co dzień, np. w celu dojazdów do pracy.

Uwaga na błoto

Jeśli rower ma zostać powieszony na ścianie, trzeba także pamiętać, że taki pojazd nie zawsze będzie czysty. Bardzo często na kołach będzie znajdowało się błoto oraz inne zanieczyszczenia, które następnie można łatwo przenieść na ścianę. Praktycznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest między innymi pomalowanie ściany za jednośladem na ciemniejszy kolor, co zmniejszy widoczność ewentualnych zabrudzeń.

Przemyślane wykorzystanie wieszaka na rowery na pewno pomoże rozwiązać problem wygodnego przechowywania roweru w niedużym mieszkaniu, na przykład w kawalerce. Warto zainwestować w dobry wieszak, który zapewni dużą wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania, jednocześnie będzie pasować do innych elementów wystroju wnętrza.

Swój wieszak na rowery znajdziesz na Calus-P.pl

Share: