Ciekawe

Roczny maluch poznaje świat

Zabawki dla dzieci zawsze powinno się wybierać, kierując się wiekiem naszej pociechy. Dzisiaj podpowiadamy, jakie zabawki są najlepsze dla najmłodszych i na co zwracać uwagę w trakcie naszych wyborów.

Cóż to był za rok!

Ten rok na pewno wam upłynął jak z bicza strzelił. Z radością obserwowaliście jak wasz maluch zmienia się i powoli zaczyna poznawać świat. Rozumie już coraz więcej z tego, co do niego mówicie, i zaczyna was z pasją naśladować.

Oczywiście, każdy maluch rozwija się we własnym tempie i to ty najlepiej wiesz, z jakimi zabawkami poradzi sobie na poszczególnych etapach swojego życia, ale naprawdę warto się kierować zaleceniami producentów zabawek odnośnie wieku. Przede wszystkim unikniemy w ten sposób małych i niebezpiecznych dla najmłodszych elementów.

Wesoła zabawa z maluchem

W tym pierwszym okresie życia rozwój jest wyjątkowo istotny – właśnie teraz twój maluch zaczyna trenować swoją zręczność i zaczyna podbijać świat, coraz chętniej się poruszając na własną rękę i poznając otaczającą go rzeczywistość. Właśnie dlatego zabawki dla rocznego dziecka powinny wspierać je w tej fascynującej podróży, pomagając wykształcić w maluszku ciekawość świata i osiągać coraz lepszą koordynację ruchową, a równocześnie stymulować kreatywność.

Na jakie zabawki warto zwrócić uwagę?

Zabawki na biegunach pomogą trenować koordynację ruchową, kolorowe pchacze ułatwią utrzymanie równowagi, a z przytulankami będzie lepiej się zasypiać (warto podkreślić, że poczucie bezpieczeństwa w tym początkowym okresie rozwoju jest wyjątkowo istotne).

Świetnym wyborem są także zabawki edukacyjne dopasowane do wieku malucha – różnego rodzaju układanki (także interaktywne) oraz różnobarwne klocki, przebijanki i wbijanki. Świetnym pomysłem są też instrumenty muzyczne przystosowane dla dzieciaków.

Niezależnie od tego jakie zabawki wybierzemy, najważniejsze jest by były stymulujące i zaciekawiły naszą pociechę. W końcu nie chcemy, by nasz maluch się nudził.

Share: