Zdrowie i Uroda

Różnice między lakierem hybrydowym a zwykłym

Dla wielu osób paznokcie potraktowanie hybrydą wizualnie nie różnią się w żaden sposób od tych, na które został nałożony zwykły lakier. Jednak wprawne oko manikiurzystki od razu je odróżni. Jakie są różnice między tymi lakierami?

Różnice w trwałości lakieru hybrydowego i zwykłego

Lakiery te w sposób znaczący różnią się trwałością. Poprawnie nałożona hybryda trzyma się na paznokciach przez dwa tygodnie, a czasami nawet dłużej. Jednak paznokcie cały czas rosną, więc nie należy jej nosić zbyt długo, bowiem z biegiem czasu zaczyna wyglądać nieestetycznie. Żaden zwykły lakier nie utrzyma się na naszych paznokciach tak długo.

Odporność na zarysowania i odpryski

Nawet przy dość intensywnym używaniu dłoni na lakierze hybrydowym nie powstaną zarysowania lub odpryski. Jest to istotne zwłaszcza podczas mycia naczyń, kiedy zwykły lakier bardzo często odpada od paznokci.

Sposób aplikacji lakieru

W przypadku hybrydy nie wystarczy pokryć nią paznokcia i poczekać, aż wyschnie. Należy ją dodatkowo utwardzić przy pomocy lampy UV. Można oczywiście wykonać taki zabieg w domu, a wiele salonów kosmetycznych ma go w swojej ofercie.

Usuwanie lakieru z paznokcia

Ostatnią różnicą jest sposób usuwania obu lakierów z płytki paznokcia. Zwykły lakier wystarczy potraktować zmywaczem, natomiast w przypadku hybrydy trzeba się pomęczyć trochę bardziej. Będzie nam potrzebny do tego celu przede wszystkim specjalny płyn na bazie acetonu.
Czytaj więcej: Jak wykonać manicure hybrydowy?

Share: