Dom i Wnętrze

Salon w szarościach – dobry czy zły pomysł?

Szary kolor kojarzy nam się z czymś nudnym, smutnym, często nawet depresyjnym. Czy dobrym pomysłem jest więc salon w szarościach? Czy chętnie będziemy wracać do pokoju dziennego skąpanego w szarym kolorze? Jak się okazuje, szary kolor cieszy się ogromną popularnością w salonach w wielu domach.

Salon w szarości i ciekawe kolory

Salon w szarościach to absolutny hit, który zawsze będzie kojarzył nam się z bardzo modnym, nowoczesnym, minimalnym wystrojem wnętrz. Fakt, że taki kolor będzie przeważał w takim pomieszczeniu nie oznacza, iż nie możemy dobrać do niego jakichś wyraźniejszych, mocniejszych akcentów kolorystycznych, jak np.fioletu. Przy czym pamiętajmy jednak o tym, że nie można przesadzać w takim momencie z wieloma kolorami. Zatrzymajmy się na jednym, dwóch kolorach dobranych do szarego, aby cały salon prezentował się naprawdę wyśmienicie i elegancko.

Rozsądne połączenie barw

Salon w szarościach daje nam ogromne pole do popisu, dzięki czemu stworzymy u siebie naprawdę bardzo ciekawe i unikalne wnętrza. Szary kolor połączony z intensywną czerwienią sprawi, że salon będzie miał drapieżny, nieco zadziorny charakter. Przy czym pamiętajmy, że zbyt duża ilość czerwieni może szkodliwie wpływać na nasze samopoczucie. Z kolei, jeżeli jesteśmy miłośnikami ekologii, do szarego salonu możemy wybrać kolory naturalne, spokojne, dzięki czemu cały pokój dzienny będzie wydawał się bardziej stonowany i spokojniejszy. W romantycznych, szarych salonach przydadzą się dodatki w kolorze pudrowego różu. 

Share:
yaymicro.pl hellheaven.pl https://imagesduo.com/nowoczesne-zaluzje-ogrodowe/