Dom i Wnętrze

Sofy skandynawskie – nowoczesny sposób na funkcjonalne i piękne mieszkanie

Szukając inspiracji na salon czy pokój dzienny nie sposób nie natknąć się na wspaniałe propozycje utrzymane w stylu skandynawskim. Moda na aranżacje z północy trwa od wielu lat, przedstawiane są jej nowe odsłony. Styl skandynawski może okazać się strzałem w dziesiątkę, kiedy szukamy interesującego połączenia funkcjonalności i przytulności i kiedy chcemy, aby salon stał się bezpieczną przystanią dla całej rodziny.

Czym charakteryzują się sofy skandynawskie?

Prostota, wygoda i wykorzystanie wysokiej klasy materiałów – tak w najprostszy sposób można by określić wspaniałe sofy skandynawskie. Warto przyjrzeć im się jednak z bliska. Skandynawowie w sposób harmonijny połączyli potrzebę użyteczności każdego mebla z jego funkcją estetyczną. Nie inaczej jest w przypadku sof. Będą one idealnym miejscem na odpoczynek przy TV, popołudniową drzemkę czy też jako łóżko dla gości. Zdecydowana większość sof skandynawskich jest bowiem rozkładana i posiada obszerny pojemnik wewnętrzny. Taka dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest szczególnie ważna w niewielkich mieszkaniach.
Sofy skandynawskie umieszczane są na wysokich nóżkach – takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe sprzątanie przestrzeni pod meblem.

Bardzo istotnym zagadnieniem w designie skandynawskim jest wykorzystanie naturalnych tworzyw. Projektanci chętnie sięgają po naturalne, lite drewno, włókna bawełniane i wełniane.

Design tworzony z myślą o użytkowniku

Myli się ten kto powie, że styl skandynawski jest surowy i mało ciekawy. Projektanci w harmonijny sposób łączą ze sobą nie tylko różnorodne materiały, ale i kolory. Punktem wyjścia ma być wygoda użytkowników. Sofy skandynawskie świetnie sprawdzą się w roli centralnego punktu w pomieszczeniu. Wystarczy niewielki stolik kawowy i fotel do tego, aby zaaranżować wygodne miejsce wypoczynkowe, idealne zarówno dla domowników, jak i gości.

Styl skandynawski w nietuzinkowych kolorach

Do niedawna styl skandynawski kojarzony był wyłącznie z bielą oraz szarościami. Dzisiaj kolory te dalej są chętnie wykorzystywane, jednak projektanci sięgają także po bardziej zdecydowane barwy. W tym sezonie biel i szarość łączone są z butelkową zielenią czy też morskim błękitem – kolory te wspaniale wykreują indywidualny charakter każdego wnętrza. Poprzez proste dodatki, takie jak pledy, koce czy poduszki bez trudu stworzymy przytulny punkt centralny w każdym domu.

Share:
www.decorama.net.pl http://centromor.com.pl/ http://forum.taniecweb.pl/ ortodoncja katowice torby papierowe