Krótkie, zimne dni, ślizga nawierzchnia, opady śniegu i marznącego deszczu – wiele czynników sprawia, że w miesiącach zimowych często wolimy spędzać czas w domu niż na świeżym powietrzu. Zakopanie się pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej herbaty może i jest przyjemne, ale na pewno nie wpływa pozytywnie na naszą kondycję. Wiosną możemy zostać niemile zaskoczeni przez kilka dodatkowych kilogramów, których nam przybyło albo zadyszkę podczas podbiegania do uciekającego tramwaju. Co zatem warto zrobić, żeby tego uniknąć? Oczywiście, uprawiać sport. Zima daje wiele możliwości do aktywności, z których nie korzystamy latem. Warto spróbować w nich swoich sił.

Narciarstwo

Rodzinny wyjazd w góry zimą może być fantastyczną przygodą. Dobrze jednak spróbować czegoś więcej niż spacerów po śniegu. Jazda na nartach to jeden z popularniejszych zimowych sportów – uczą się go nawet małe dzieci.
O czym warto pamiętać? Oczywiście, przede wszystkim o bezpieczeństwie. Na stoku obowiązują pewne określone zasady i nie należy z nimi dyskutować. Przestrzegając je, dbamy o bezpieczny wypoczynek swój oraz innych użytkowników.
Bezpieczeństwo gwarantuje też dobry, solidny sprzęt. Warto zainwestować w porządne narty rossignol czy inny model wysokiej jakości. Koniecznym elementem dla każdego narciarza jest również kask – ochroni on głowę przed niebezpiecznymi upadkami.

Łyżwy

Aby zjeżdżać ze stoku na nartach, zazwyczaj trzeba wyjechać w góry, co wiąże się ze sporym nakładem finansowym oraz czasowym. Co zatem, jeśli nie możemy sobie na taką wycieczkę pozwolić?
Warto spróbować miejskiego sportu zimowego i wybrać się na dowolne lodowisko. Pierwsze próby jazdy na łyżwach zwykle kończą się kilkoma upadkami i powodują raczej rozbawienie, jeśli nie nasze to na pewno osób, które obserwują nasze wysiłki. Nie warto się jednak zniechęcać – sami się przekonamy, że po godzinie jazdy ślizganie się będzie znacznie prostsze. Nie liczmy jednak, że od razu będziemy wykonywać piruety albo jeździć w tempie mistrzów olimpijskich. Nie bądźmy dla siebie zbyt surowi i zacznijmy od powolnej, stabilnej jazdy – umiejętności nabędziemy z czasem.

Jeśli zatem już znudziło nam się spędzanie miesięcy zimowych na kanapie – ruszmy się z niej, zakupmy lub wypożyczmy narty rossignol czy łyżwy figurowe i cieszmy się zimą na świeżym powietrzu. Zadbamy przy tym o swoją formę i kondycję fizyczną, za co nasz organizm na pewno będzie nam niezwykle wdzięczny wiosną. Zimno nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej, sami się o tym przekonajmy.

treść zaczerpnięta ze strony agasport.com.pl

Share: