Nie wszystkim podobają się proste włosy, a loki wyszły już z mody. Pozostaje karbowanie, które bywa bardzo pracochłonne. Jeżeli jednak jest przeprowadzone umiejętnie, przynosi znakomite efekty. Dobrze dobrana, profesjonalna karbownica do włosów może sprawić, że włosy nie tylko wyglądają bardzo modnie, ale również oryginalnie i spektakularnie.

Jak pokarbować włosy?

Karbownica do włosów działa podobnie do prostownicy. Jednak w przeciwieństwie do niej posiada fakturowaną powierzchnię. Pod wpływem nagrzania zgina ona włosy. Przed jej użyciem należy koniecznie wysuszyć mokrą głowę, ponieważ wilgotne włosy mogą się zniszczyć pod wpływem karbowania. Powinno się również nałożyć kosmetyk termoochronny, który dodatkowo posiada działanie utrwalające.

Po podpięciu górnych pasem, należy karbować wąsko, zaczynając od nasady i zbliżać się ku dołowi. W przypadku bardzo długich włosów proces ten wymaga czasu. Jeżeli jednak włosy są podatne na układanie, karbownica do włosów powinna pracować szybko i sprawnie. Po zakończeniu karbowania nie powinno się rozczesywać włosów szczotką, ponieważ mogą się puszyć. Lepiej wykorzystać do tego celu dłonie, a gotową fryzurę dodatkowo utrwalić można lakierem.

Jak nosić pokarbowane włosy?

Po użyciu karbownicy do włosów należy jeszcze odpowiednio ułożyć włosy. Lepiej nie nosić ich rozpuszczonych w przypadku całkowitego pokarbowania. Takie włosy są mało twarzowe i powodują, że fryzura przypomina lwią grzywę. Zamiast tego lepiej zebrać je gładko na czubku głowy i delikatnie podpiąć. Można również stosować różne efekty pół na pół i karbować tylko na pewnej wysokości włosów.

Do pokarbowanych włosów bardzo dobrze pasują rozmaite nakrycia głowy, dlatego fryzurę taką nosić można np. pod czapką, nawet posiadając dość krótkie włosy. W przypadku posiadania grzywki, lepiej pozostawić ją niekarbowaną i zaczesać do góry oraz gładko podpiąć.
Włosy można również spiąć karbowane włosy w kucyka. Karbowanie nadaje fryzurze objętości, dlatego doskonale się nadaje do cienkich włosów.

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store

Share: