Ciekawe

Sprawdzony sposób na piękne zdjęcia ze ślubu

Chociaż wraz z rozwojem fotografii cyfrowej pojawiło się na rynku więcej usługodawców, niestety niewielu z nich zasługuje na miano prawdziwych artystów. Zdjęcia ze ślubu są jednymi z tych, do których z przyjemnością wracamy przez całe życie, dlatego też warto na tę uroczystość zatrudnić naprawdę dobrego fotografa.

Fotograf na ślub…

Wiadomym jest, że umowę o współpracy podpisujemy z fotografem dopiero po tym, jak zobaczymy jego prace. Oglądając je warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.
Po pierwsze, na jakość zdjęć. Fotografie twarzy robione w kościele powinny być dokładnie wyretuszowane. Jeśli na zdjęciach wyraźnie widać mankamenty skóry Panny Młodej czy nieestetycznie rozmazany makijaż oznacza to, że fotograf niezbyt solidnie przyłożył się do obróbki zdjęć.
Należy zwrócić uwagę na perspektywę, z jakiej robione były zdjęcia. Dobry fotograf nie powinien być zbyt nachalny, gdy próbuje uzyskać dobre ujęcie. Jeśli więc widzimy sfotografowany moment zakładania obrączek, na którym dłonie są bardzo blisko, zastanówmy się, czy podczas ceremonii życzymy sobie, aby obiektyw był dosłownie wciskany pod nasz nos. Część Par Młodych przyznaje, że wstydziło się za swojego fotografa zbyt śmiało poruszającego się po ołtarzu, lub przepychającego pomiędzy gośćmi.

… i fotograf na wesele

Fotograf dokumentujący zabawę weselną powinien przede wszystkim wyróżniać się dobrym smakiem i dyskretnie wycofać się, jeśli weselnicy przesadzą z alkoholem. Nie powinien dokumentować nieudanych akrobacji na parkiecie, bójek, czy innych niesmacznych incydentów, które niestety czasami na weselach się zdarzają. Chociaż za kilka lat we wspomnieniach Para Młoda obróci je w żart, w momencie odbioru zdjęć na pewno wolałaby przypomnieć sobie tylko najmilsze momenty z zabawy.
Wybierając fotografa na wesele warto zwrócić uwagę, czy w swoim portfolio ma zdjęcia wymagające refleksu. Jeśli tak, nie będziemy musieli się martwić, czy poradzi sobie z uchwyceniem momentu wypuszczania przez nas gołębi przed kościołem, czy rzucania kieliszkami przez Parę Młodą przed rozpoczęciem zabawy weselnej.

Share: