Zdrowie i Uroda

Szkolenia fitness dla instruktorów z przyszłością

Coraz więcej osób preferuje spędzać czas wolny w sposób aktywny, między innymi na zajęciach typu fitness. To z kolei powoduje, że potrzeba więcej instruktorów, a chętni, którzy chcą prowadzić zajęcia, muszą ukończyć odpowiedni kurs.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs

Wybierając szkolenia fitness, warto zwrócić uwagę na szkołę, która organizuje takie kursy. Przede wszystkim należy mieć na względzie zakres umiejętności, który będzie później uprawniać do prowadzenia lekcji. Ponadto każdy taki kurs powinien kończyć się egzaminem, a po pozytywnym jego ukończeniu renomowana szkoła winna wręczyć kursantowi certyfikat. Z kolei taki dokument daje podstawy do tego, by móc ubiegać się o zatrudnienie jako instruktor w różnych klubach fitness.

Ważność dokumentu może być ograniczona czasowo lub bezterminowa. Wszystko zależy od tego, jaką szkołę się wybierze i na jakich zasadach organizowane jest szkolenie. Kursy mogą być podzielone na takie dla początkujących, pierwszego stopnia, które są zwykle ważne przez dwa lata. Młody instruktor może przedłużyć termin ważności posiadanego dyplomu, jeśli uda mu się zdobyć wymaganą liczbę punktów szkoleniowych. Inną możliwością jest ukończenie kursu drugiego stopnia, który nie tylko przedłuża ważność poprzedniego szkolenia fitness, ale również podnosi kwalifikacje instruktora. Kończąc taki kurs, otrzymuje się dyplom, który jest już ważny przez cały czas.

Jak wygląda szkolenie

Zanim jednak kursanci podejdą do egzaminu ze szkoleń fitness, muszą uczęszczać na zajęcia. Takie kursy są zwykle podzielone na kilka części, w tym na zajęcia związane z aerobikiem, anatomią i obejmujące trening wzmacniający. By móc przystąpić do końcowego testu, kursant nie może opuścić żadnych zajęć, czy pominąć jednego z dostępnych modułów. Zazwyczaj takie szkolenia trwają do dwóch tygodni, jednak wiele szkół umożliwia ukończenie poszczególnych części zajęć oddzielnie.

Kursant, który chce przystąpić do szkoleń fitness, musi jednak spełnić określone wymagania. Przede wszystkim są one związane z koniecznością odbycia kursu pierwszej pomocy. Mogą również dotyczyć zaleconej pracy domowej, hospitalizacji, a także przedstawienia konspektu hospitalizowanych zajęć. Nie można też zapomnieć o tym, że aby szkolenia fitness mogły się odbyć, trzeba spełnić wszystkie wymagania, jakie wiążą się z płatnościami.

Jak się zapisać i dokonać płatności

Szkoły proponują pod względem regulowania opłat różne możliwości. Często kursant musi wpłacić zaliczkę na kilka dni przed rozpoczęciem się pierwszych zajęć. Musi również zgłosić chęć wzięcia udziału w szkoleniu, co może zwykle uczynić zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem poczty e-mail, czy osobiście, w biurze danej placówki.

Jeśli chce się uzyskać certyfikat instruktora, warto wcześniej dokonać płatności, gdyż można otrzymać wówczas atrakcyjną zniżkę. Z kolei osoby bezrobotne mogą ubiegać się o dofinansowanie w wybranym Urzędzie Pracy, w swojej miejscowości. Przed przystąpieniem do kursu warto również sprawdzić, czy dana szkoła jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Share: