Turystyka

Szwajcaria – enklawa piękna i elegancji w centrum Europy

Szwajcaria nie bez powodu kojarzona jest z pięknymi krajobrazami – to kraj, w którego granicach znajdują się piękne góry, wspaniałe jeziora, liczne wzgórza. Te naturalne skarby kuszą zagranicznych turystów. Szwajcaria to jednak nie tylko zapierająca dech w piersiach przyroda. Przede wszystkim to wspaniała kuchnia oraz niewielkie miasteczka o niewątpliwym uroku.

Rarytasy dla smakoszy!

Szwajcaria słynie przede wszystkim z doskonałej czekolady – obok serów jest to jeden z najczęściej wywożonych produktów przez turystów. Zarówno sery jak i czekolady stanowią główny punkt w menu licznych restauracji. Warto zapoznać się z regionalnymi przysmakami i zamawiać w nich to, czego próżno nam szukać w Polsce.
Przebywając w Szwajcarii z pewnością warto spędzić kilka dni w niewielkich miasteczkach w okolicach gór – są urokliwe, wiele w nich ciekawych zabytków oraz miejsc noclegowych.

Podróżując pomiędzy kolejnymi miastami w Szwajcarii zwracajmy uwagę na przyrodę – jest ona tutaj naprawdę piękna. Warto wybrać trasę kolejową, która prowadzi przez górskie kaniony i doliny.
Jak dostać się do Zurychu? Najtańszą opcją są oczywiście busy do Szwajcarii, które kursują z największych miast w Polsce.

Share:
http://goldenebro.pl/nowoczesny-parasol-ogrodowy/ http://okna-drzwi.info.pl http://medialdent.pl/jakie-sa-obecnie-modne-meble-tarasowe/