Biznes

Tajemnice konserwacji kostki brukowej

Kostka brukowa bez wątpienia przyczynia się do upiększania okolic domu, jak i terenów komercyjnych. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, dobre do uatrakcyjnienia zarówno dużych połaci przestrzeni, którą można ozdobić zielenią lub zagospodarować w inny sposób.

Kostka brukowa – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem pracy z zakładaniem kostki brukowej powinniśmy podjąć się prac geologicznych na gruncie Badanie parametrów podłoża ma kluczowe znaczenie do wskazania odpowiednich materiałów na podłodze. Na nich bowiem będzie opierać się kostka przez najbliższe kilkanaście lat.

 

Błędy w wykonaniu podbudowy

Największym minusem będzie złe wyprofilowanie nawierzchni, niewystarczające utwardzenie podłoża, lub nierówna podbudowa poszczególnych warstw. To może później przyczyniać się do powstawania kolein na podjeździe, albo krzywizn w których będzie zbierać się woda deszczowa.

Gdy kostka jest założona nie kończą się problemy związane z jej użytkowaniem. Zależnie od bliskości zieleni i intensywności zacienienia mogą pojawiać się glony lub mech na kostce. Niewielkie ich ilości są usuwane zimą przez silne mrozy, ale sporadycznie warto będzie doczyścić kostkę z pomocą urządzeń specjalistycznych. Ceny tego typu usług znajdziecie państwo chociażby w tym miejscu.

 

Dobrze jest także zaimpregnować kostkę brukową dzięki czemu będzie mniej podatna na zabrudzenia, a różnego typu osady nie będą wnikały w kamień. Zmniejszy to konieczność używania detergentów do czyszczenia kostki brukowej.

Share: