Ciekawe

Tworzenie biżuterii- zabawa dla małej elegantki

Tworzenie biżuterii- zabawa dla małej elegantki

Już małe dziewczynki są zafascynowane biżuterią i pragną mieć podobne elementy ozdobne jak ich mamy. Można je wtedy zainteresować twórczą zabawą, jaką jest tworzenie zabawkowej biżuterii z gotowych elementów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by także chłopcy uczestniczyli w takim dziele twórczym. Taka zabawa ma wiele walorów edukacyjnych. Trzeba jedynie pamiętać, że zestawy do tworzenia biżuterii są przeznaczone dla dzieci, które są nieco starsze, na przykład przedszkolaków. Młodsze maluchy nie poradzą sobie tak precyzyjnym zadaniem, jakim jest nawlekanie poszczególnych małych koralików na sznurek. Istnieje także obawa o połknięcie elementów. Taka zabawa powinna więc odbywać się po okiem osoby dorosłej, szczególnie jeżeli w domu jest jeszcze inne mniejsze dziecko.

Wiele zalet jednej zabawki

Tworząc zabawkową biżuterię dziecko może dać upust swojej kreatywności i ma szansę rozwijać mózg w takich kwestiach jak dobór kolorów i precyzyjna praca paluszków. Chociaż na początku nawlekanie może iść maluchowi nieporadnie, z czasem nabierze on wprawy, a co za tym idzie będzie miał także większą satysfakcję z tego zajęcia. Rozwija więc ono również wytrwałość oraz cierpliwość. Co ciekawe, niekiedy może także działać wyciszająco i uspokajająco na dzieci nieco nadpobudliwe.

Ogromną korzyścią z inwestycji w taki komplet do tworzenia biżuterii, na przykład firmy Janod, jest także oczywiście możliwość noszenia swych własnych wytworów przez dzieci, jak i podarowania na przykład babci. Poszukując zestawu tego typu, należy wprowadzić do okienka w wyszukiwarce frazę: janod zabawki. To dobry wybór, ponieważ wspomniana firma oferuje produkty wysokiej jakości, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu biżuteria stworzona przez dzieci będzie naprawdę estetyczna. Wybór zaufanej marki to także pewność, że zabawki posiadają niezbędne atesty i są bezpieczne. To inwestycja w długie godziny rozwijającej zabawy edukacyjnej nie tylko dla samych pociech. Takie zajęcia dają także rodzicom możliwość ciekawego spędzenia czasu z maluchami.

 

 

 

Share:
apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice