Dom i Wnętrze

Uszkodzone meble? Obrzeża naturalne załatwią problem!

Posiadanie mebli w domu zawsze wiąże się z możliwością ich uszkodzenia. Nic w tym dziwnego – przesuwamy je, transportujemy, wreszcie – kładziemy na nie różne inne elementy wyposażenia naszego gospodarstwa domowego. Dlatego, jeśli uszkodzimy nasze meble, warto zainwestować kilka złotych w obrzeża naturalne.

Czym one są i dlaczego warto je kupić?

Obrzeża naturalne, to forma charakterystycznej „naklejki” którą możemy nakleić na obrzeże naszego mebla. Dzięki nim, ukryjemy wszelkie uszkodzenia jego powierzchni a nasz ulubiony mebel będzie ponownie wyglądał tak jak kiedyś.

Wszystkie obrzeża naturalne, są sprzedawane w dwóch podstawowych rodzajach.

1. Obrzeża naturalne z klejem – ich wewnętrzna strona już fabrycznie została pokryta klejem, dzięki czemu wystarczy oderwać papierek i przykleić obrzeże na uszkodzoną krawędź mebla.

2. Obrzeża naturalne bez kleju – wymagają dokupienia kleju. Co ważne, ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany. Chodzi przecież o takie nałożenie substancji klejącej, aby nie generowała ona jakichkolwiek pogrubień i zdeformowań. Jest to zadanie dość trudne, dlatego prostszym rozwiązaniem będą obrzeża z fabrycznie nałożonym klejem.

Dlaczego warto je stosować?

1, Obrzeża te są bardzo tanie, w większości sklepów możemy je kupować na metry bieżące. Często koszt takiego metra to kilka bądź kilkanaście złotych wydatku. Warto więc poświęcić taką kwotę, by nasz mebel znów wyglądał ciekawie.

2. Można je dostać w różnych wymiarach (chodzi o szerokość). Wiadomo, że niektóre meble posiadają szersze obrzeża a niektóre węższe. W obydwu przypadkach oferta sklepów zarówno internetowych jak i stacjonarnych powinna być zadowalająca.

3. Są stosunkowo łatwe w montażu (szczególnie w wersji już fabrycznie zawierającej klej). Wystarczy równo nakleić i… gotowe. Nikt nie wymaga tu od nas jakiś specjalnych umiejętności. Wystarczy sprawne oko i trochę cierpliwości.

Podsumowując – obrzeża naturalne to z pewnością rozwiązanie które może się okazać bardzo przydatne, jeśli chodzi o renowację naszych starych mebli. Problemem może być dobranie odpowiedniego koloru, ale powinien być on dostępny przynajmniej tam, gdzie kupiliśmy dany mebel.

Share: