Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu idealnego domu dla naszej rodziny

Budowa domu jednorodzinnego kojarzona jest z wieloletnią inwestycją, która wymaga od nas zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Dodatkowo inwestorzy musieli również uwzględnić koszt ziemi – która w atrakcyjnych lokalizacjach jest naprawdę droga. Czy możliwe jest wybudowanie domu w niższej cenie? Okazuje się, że tak – rozwiązaniem są domy drewniane całoroczne. Czy to dobra inwestycja?

Dom wybudowany w kilka miesięcy!

Domy drewniane całoroczne kojarzone są przede wszystkim z Kanadą oraz Skandynawią – i słusznie, gdyż to właśnie z tych regionów pochodzi ten styl budownictwa. W Polsce domy szkieletowe znane były już w latach 90. XX wieku, jednak dopiero teraz zyskały prawdziwą popularność, głównie ze względu na szybkość budowy oraz niski koszt. Głównym budulcem domu drewnianego jest drewno – konstrukcja opiera się na szkielecie drewnianym. Jednym elementem murowanym są fundamenty – to sprawia, że budowę można rozpocząć praktycznie w każdym momencie w roku.

Jak długo trwa budowa domu drewnianego? To zależy od tego, czy ma on zostać oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Szacuje się, że budowa może trwać od 2 do 6 miesięcy. Wiele topowych firm udostępnia również swoim klientom możliwość całkowitego wykończenia wnętrza. Ciekawym zagadnieniem jest także cena – wybudowanie domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej jest tańsze o 30-35% niż w przypadku takiego samego domu murowanego.

Czy dom drewniany utrzymuje ciepło?

Wiele osób zastanawia się, czy domy szkieletowe utrzymują ciepło w takim samym stopniu jak domy murowane. Nowoczesne technologie i liczne materiały izolacyjne sprawiają, że taki rodzaj domu będzie doskonale izolował mieszkańców od chłodu. Możliwe jest wykorzystanie także ogrzewania rozprowadzonego podłogowo, pochodzącego z kominka.

Share:
artykuł publikacja kliknij torebki z nadrukiem apartamenty w Szczawnicy