Wielka Brytania to piękny region, tłumnie odwiedzany przez turystów o każdej porze roku. Niewątpliwie to Londyn przyciąga największą liczbę osób, jednak nie tylko stolica jest warta zobaczenia. Wyspa to również oryginalne miasta: Leeds, Edynburg, Manchester, York, Glasgow. W każdym z nich znajdziemy rozległe bazy noclegowe i wiele interesujących atrakcji.

Londyn – co warto zobaczyć?

Stolica Wielkiej Brytanii niezmiennie kojarzy się nam w pałacem Buckingham, Trafalgar Square, Tower Bridge oraz London Eye, czyli olbrzymią konstrukcją z kapsułami, w których turyści mogą podziwiać panoramę całego miasta. Londyn słynie także z miejsc znanych z popkultury – Abbey Road, mieszkania premiera, miejsca, gdzie mieszkał słynny detektyw Holmes. W samym Londynie nie brak również licznych knajpek, restauracji i słynnych, brytyjskich pubów, gdzie podawane są wyborne piwa. To oczywiście rozrywka dla osób pełnoletnich! Warto także pamiętać, że piwo w Wielkiej Brytanii nalewane jest nie tak jak u nas (w litrach), ale w pintach.

Jak szybko dostać się do Londynu? Z pewnością dobrą opcją jest przelot samolotem. Osoby nie przepadające za lataniem powinny wybrać busy do Anglii lub przejazd autokarem.

Share: