Turystyka

Wakacje w górach – jak się do nich przygotować?

Aktywny wypoczynek w górach wybiera coraz większa liczba Polaków. W Polsce posiadamy wiele interesujących pasm górskich, z których bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się Tatry oraz Bieszczady. W tych pierwszych na turystów czeka jednak znacznie bogatsza baza turystyczna: liczne hotele, pensjonaty, restauracje, atrakcje kulturalne. Nie powinny więc dziwić statystyki odwiedzin w takich miejscach jak Zakopane czy Bukowina!

Zakopane z pewnością zapewni nam moc atrakcji: możliwość zwiedzania Krupówek, wjazd kolejką linową na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch, spacery pięknymi dolinami Kościeliską i Chochołowską. Osoby aktywne i ceniące trekking mogą wybrać jeden z licznych szlaków pieszych i oglądać Tatry z bliska!
Niestety, duża ilość turystów sprawia, że osoby poszukujące odpoczynku i ciszy mogą poczuć się mocno rozczarowane.

A może Bukowina?

Rozwiązaniem impasu może być wybranie innej lokalizacji, w niewielkiej odległości od Zakopanego. Dobrą miejscówką jest bez wątpienia Bukowina Tatrzańska. W okresie zimowym funkcjonuje tu wiele wyciągów narciarskich, a sportowcy mogą liczyć także na liczne punkty serwisowe oraz gastronomiczne czy wypożyczalnie sprzętu. Zakwaterowanie znajdziemy w pensjonatach i hotelach. Wśród najlepszych ofert znajdziemy także Willę Majerczyk – tani pensjonat bukowina tatrzańska.

Share: