Ciekawe

Wakacje z dzieckiem nad wodą

Promienie słoneczne, delikatny letni wiatr, kojąca woda i rozległa plaża to cel wielu turystów. Wakacyjne wyprawy nad jeziora cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bowiem takie wypady są dużo tańsze niż wyjazd nad morze. Jak jednak zadbać o dziecko podczas takiej wyprawy?

Ochrona przed słońcem

Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa na promieniowanie niż ta u osób dorosłych. Z tego powodu powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę w celu uniknięcia poparzeń słonecznych. Najlepiej jest stosować specjalne kremy z wysokim filtrem, które są przeznaczone dla dzieci. Należy nakładać je po każdym wyjściu z wody. Dobrym wyborem będą produkty wodoodporne, które nie zmyją się za szybko podczas harców w wodzie.

Zadbaj, aby twoje dziecko nosiło czapkę na głowie, ponieważ upalne słońce może doprowadzić nawet do udaru.

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

Większość dzieci nie potrafi dobrze pływać, więc podczas każdej zabawy w wodzie pilnuj swojej pociechy, bowiem wystarczy chwila nieuwagi, aby zdarzył się jakiś wypadek.

Warto wyposażyć dziecko w dmuchane rękawki, które pozwolą mu bezpiecznie utrzymywać się na wodzie.

Zapewnij odpowiedni prowiant

Twoja pociecha, podczas harców w wodzie zużyje mnóstwo energii, więc z całą pewnością będzie później głodna. Dlatego powinieneś na taką wyprawę zabrać ze sobą prowiant w postaci kanapek. Możesz również zastanowić się nad zorganizowaniem grilla.

Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej ilości napoi, ponieważ w upalny dzień bardzo łatwo można się odwodnić.

Odwiedź jachranka.pl

Share:
http://yourpbc.org http://memoriasdovicedo.org/wyposazenie-ogrodu-wybieramy-meble/ http://aahasc.org