Dom i Wnętrze

Wanny asymetryczne w nowoczesnej łazience

Wykańczanie ścian: mozaika z drewna

Poszukując wanny do łazienki w nowoczesnym stylu, warto rozważyć wybór modelu o asymetrycznym kształcie. Tego rodzaju wanny, odkąd tylko pojawiły się na rynku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy warto zdecydować się na taki model wanny?

Zalety

Każdy, kto chciałby stworzyć unikalny i wyjątkowy styl w swojej łazience, powinien zapoznać się z niebanalnymi, nowoczesnymi wannami o asymetrycznym kształcie. Dzięki oryginalnej formie, taka wanna od razu przyciąga wzrok i zachwyca swym designem. To idealna propozycja dla każdego, komu nie odpowiadają klasyczne, popularne rozwiązania i szukają alternatywnego sposobu na urządzenie wnętrza. Wanny asymetryczne są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu łatwo można dopasować je nawet do łazienek o niewielkiej powierzchni. Mogą być owalne, półokrągłe, bądź mieć nieregularny kształt. Mniejsze modele zajmują bardzo mało miejsca i lepiej sprawdzą się w małej łazience, niż na przykład wanny wolnostojące.Wśród wielu różnorodnych modeli, każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre wanny asymetryczne mają zaokrąglony, łagodny kształt inne natomiast kanciate, nieregularne krawędzie. Warto obejrzeć wiele różnych modeli przed dokonaniem zakupu, gdyż każdy będzie pasował do łazienki urządzonej w innym stylu.Oprócz kształtu i rozmiaru, poszczególne wanny różnią się między sobą także funkcjonalnością. Niektóre z nich posiadają wygodne siedzisko, inne z kolei są wyposażone w opcję hydromasażu, dzięki czemu we własnej łazience można poczuć się jak w prawdziwym, domowym SPA. Asymetryczne wanny są wyjątkowo wygodne, dlatego pozwalają świetnie się zrelaksować po ciężkim dniu. Ich zaletą jest więc nie tylko atrakcyjny i przyciągający uwagę wygląd, ale także funkcjonalność.

Wady

Wanny asymetryczne mają również słabe strony. Przede wszystkim, ich nieregularny kształt jest dużym ograniczeniem, przez co nie nadają się do każdej łazienki. Mało tego, nowoczesny wygląd sprawia, że świetnie wyglądają w łazience w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym, ale nie nadają się zupełnie do łazienki retro czy klasycznej. Nieregularny kształt asymetrycznej wanny często utrudnia utrzymanie jej w czystości. Wyczyszczenie jej zajmuje więcej czasu, niż w przypadku tradycyjnej, prostokątnej wanny.Kolejnym czynnikiem, na który trudno nie zwrócić uwagi przy wyborze wanny, jest cena. Zazwyczaj wanna asymetryczna jest dość kosztowna. Trudno oczekiwać, aby designerski produkt o nietypowej formie, miał taką samą cenę, jak standardowa, prostokątna wanna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Share: