Turystyka

Weekend na Podhalu – gdzie się zatrzymać, co zobaczyć?

Weekendowy wypad na Podhale to idealna propozycja dla mieszkańców Małopolski czy Śląska. Dojazd popularną zakopianką zajmuje kilka godzin, można więc zaplanować wyjazd na piątkowe popołudnie. Jak zaplanować taki wyjazd z rodziną czy we dwoje?

Z pewnością podstawą są noclegi – większość turystów stawia na Zakopane.

Faktycznie znajdziemy tam wiele kwater prywatnych, ale również hoteli, hosteli, schronisk czy pensjonatów. Jeśli jednak nie przepadamy za tłokiem i wysokimi cenami zastanówmy się nad noclegiem w Bukowinie Tatrzańskiej. Znajdziemy tam znacznie niższe ceny oraz szeroką ofertę noclegową. Jednym z ciekawszych miejsc jest z pewnością Willa Majerczyk. O ofercie poczytać można na stronie willamajerczyk.com.

Co warto zobaczyć?

Będąc na Podhalu trudno zignorować liczne atrakcje Zakopanego – kolejkę na Kasprowy Wierch czy na Gubałówkę. Oczywiście osoby aktywne mogą po prostu przespacerować się szlakami pieszymi na te szczyty. Obowiązkowym jest także przespacerowanie się przez Krupówki – najsłynniejszą ulicę na Podhalu. Znajdziemy tu liczne restauracje, sklepy, stragany z pamiątkami i oscypkami. Osoby aktywne zachęcamy do poruszania się szlakami turystycznymi – dzięki nim poznamy tutejszą przyrodę i będziemy mogli podziwiać piękno gór.

Share: