Dom i Wnętrze

Więcej miejsca w mieszkaniu!

Problem małej ilości miejsca na przedmioty w mieszkaniach zna każdy z nas. Najczęściej rezygnujemy z kupna kolejnych rzeczy lub też upychamy mniej potrzebne w piwnicach z nadzieją, że nie zapomnimy o nich. Na szczęście architekci wnętrz proponują nam co chwilę nowe rozwiązania, które z pewnością pozwolą znacząco powiększyć ilość miejsca do przechowywania. Jakie to propozycje?

Sypialnie

W sypialniach najczęściej stawiamy szafy – im jednak większa szafa, tym pomieszczenie mniejsze, przytłoczone meblami. Rozwiązaniem problemu braku miejsca w sypialni mogą okazać się jednak łóżka z szufladami – szuflady umieszczone są wewnątrz konstrukcji, a ich uchwyty znajdują się po bokach łózka. Szuflady można wykorzystać do przechowywania pościeli, ale także ubrań sezonowych, książek, dokumentów, drobiazgów. Takie konstrukcje łóżek znajdziemy w topowych sklepach meblowych, możemy zamówić je także u stolarzy.

Kuchnie

W kuchniach wiecznie brak miejsca na garnki, talerze, nowe przyprawy, salaterki. Rozwiązaniem może okazać się zamontowanie listwy nad kuchennym blatem. Na listwie możemy wieszać pojemniki ze sztućcami, zioła, opakowania z przyprawami, chochle i wiele więcej. Dodatkowe miejsce zyskamy wykorzystując też niewielkie przestrzenie pomiędzy szafkami – możemy zaaranżować w nich miejsce na butelki wina czy wody mineralnej.

Share:
lacatedralstudios.org pmcrockland.com http://mebledzieciece.info.pl/inspiracje-na-pokoj-dla-dziecka/