Zdrowie i Uroda

Wskazania do masażu leczniczego

Nie tylko dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa są wskazaniem by skorzystać z przynajmniej z kilku sesji masażu leczniczego. Tak naprawdę istnieje o wiele więcej dolegliwości,z którymi można udać się do fizjoterapeuty, który ulży w naszym cierpieniu.

Siedząca praca

Godziny spędzone za biurkiem komputera w domu lub w biurze, czy też intensywna nauka bez regularnego zażywania ruchu mogą sprawić, że nasze mięśnie zastygną, będą napięte i nie będą miały w sobie dostatecznej ilości tlenu, by prawidłowo działać. Do tego następuje nieraz do nich słaby dopływ krwi i tutaj możemy spodziewać się przykurczy oraz bólu,który nie chce minąć mimo odpoczynku.

Masaż leczniczy z pewnością pomoże rozwiązać ten problem. Osoba go wykonująca skupia się na wszystkich mięśniach pleców, karku a także rąk czy szyi. W ten sposób doznają one odprężenia i relaksu oraz dotlenienia, a tym samym przestają boleć i mają lepszą ruchomość.

Urazy, udary, leżenie łóżku

To kolejne wskazania do rehabilitacji połączonej z masażem leczniczym. Po wypadkach czy też na skutek niedokrwienia mózgu mięśnie przestają pracować tak jak powinny. Dzieje się tak też wtedy, gdy na skutek choroby musimy pozostawać stanie leżącym. Wtedy potrzeba jest solidna dawka stymulacji za pomocą rąk fizjoterapeuty.

W przypadku ciężkich stanów, by masaż leczniczy przyniósł oczekiwane efekty trzeba nieraz wiele miesięcy wytężonej pracy, jednakże postępy pojawiają się stopniowo. Ogromnie ważna jest regularność wykonywania masaży leczniczych i zabiegi wykonywane przez wykwalifikowaną osobę.

Praca fizyczna i sport

Noszenie ciężkich przedmiotów, długotrwałe kierowanie samochodem czy też całodzienne stanie i chodzenie powodują ból mięśni i dyskomfort,który mogą złagodzić masaże lecznicze. Poprawią one ukrwienie i dotlenienie tkanek.

Także osoby ciepiące na zakwasy, czyli ból po wysiłku fizycznym lub też sportowcy narażeni na urazy i kontuzje powinni skorzystać z oferty masażu leczniczego, ponieważ takie zabiegi zmieszają ból nie tylko dzięki rozgrzaniu i zrelaksowaniu mięśni, ale także dotlenieniu ich w taki sposób, by mogły prawidłowo funkcjonować.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Share:
meble tarasowe producent pergole na taras warszawa fotel wiszący z sufitu