Dom i Wnętrze

Wybór łóżka nie bez znaczenia!

Odpowiednie łóżko będzie odpowiadało za nasz zdrowy sen, za relaks i odpoczynek. Wybór tego mebla musi zostać poprzedzony zastanowieniem, jaki typ łóżka będzie odpowiedni dla naszego mieszkania.

Pod uwagę należy wziąć wielkość pomieszczenia oraz to, czy łóżko ma spełniać podwójną rolę (tj. również miejsca do codziennego odpoczynku przed TV czy z książką w dłoni). Wiele osób poszukuje łóżek rozkładanych, które umożliwiają chowanie pościeli na czas dnia. Łóżko powinno mieć także odpowiednio dobrany materac lub – w przypadku kanap rozkładanych – materiał wewnętrzny o odpowiedniej twardości. Wiele osób poszukuje twardszych materacy, gdyż są one wygodniejsze i bardziej komfortowe dla pleców.

Łóżka pojedyncze

Łóżka tego typu wybierane są przede wszystkim dla dzieci oraz nastolatków.

Łóżko pojedyncze z pojemnikiem może skutecznie rozwiązać problem chowania pościeli. Tego typu modele sprawdzą się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i znacznie większych sypialniach. Łóżka z pojemnikami najlepiej uzupełniają niewielkie mieszkania, gdzie brak jest dodatkowej przestrzeni na przechowywanie pościeli. Tego rodzaju rozwiązanie okaże się dobre także w przypadku pokojów dziecięcych – dodatkowa przestrzeń ukryta w komorze łóżka przyda się do chowania zabawek, klocków.

Share: