Posiadasz duży ogród, a koszenie trawnik na jego terenie nie jest Twoją ulubioną czynnością? Marzysz o zadbanym oraz estetycznym trawniku, jednak za każdym razem gdy zaczynasz go kosić szybko się zniechęcasz? Mamy dla ciebie rozwiązanie!

Z kosą na trawę!

Stosowanie spalinowej kosiarki nie przynosi tak skutecznego efektu jak zastosowanie kosiarki samojezdnej, która zapewnia komfortowe koszenie w pozycji siedzącej bez większego wysiłku fizycznego. Kolejną jej zaletą jest oszczędność czasu, gdyż skoszenie trawnika zajmie nam o wiele mniej czasu.

Którą kosiarkę wybrać?

Obecnie na rynku wśród kosiarek samojezdnych wyróżnić możemy trzy typy urządzeń, które różnią się w niewielkim stopniu obsługą:

  • Traktor – polecana do koszenia dużej powierzchni, na której nie ma przeszkód. Ostrze usytuowane jest pod maszyną, co znaczenie utrudnia ocenę, gdzie aktualnie się znajduje. Obsługa urządzenia jest prosta i przypomina prowadzenie samochodu.
  • Ridery – urządzenie mające w wyposażeniu noże tnące, które są umiejscowione z przodu. Zalecana do stosowania w ogrodzie o bardzo dużej powierzchni oraz niestandardowym kształcie. Dzięki nożom umieszczonym w przodzie istnieje możliwość skoszenia trawy w trudno dostępnych miejscach oraz przy krawędziach altan, fontann czy innych dekoracjach ogrodowych.
  • Kosiarka typu ZTH, którą obsługuje się za pomocą dwóch dźwigi usytuowanych pionowo z dwóch stron urządzenia.

Źródło: gardenspace.pl.

Share: