Ciekawe

Zabawki edukacyjne: alternatywa dla wymagających

O zabawkach edukacyjnych robi się coraz głośniej – opowiadają o nich nie tylko sami producenci, ale i liczni rodzice, którzy zachęceni pozytywnymi reklamami postanowili sprawdzić je na własnych dzieciach.

Ich popularność to także pragnienie wspomagania dziecka w codziennym rozwoju. W końcu: o zabawkach edukacyjnych coraz częściej mówią pedagodzy oraz psycholodzy dziecięcy, którzy widzą w nich szansę na wspieranie rozwoju oraz pomoc przy pracy z dziećmi z problemami rozwojowymi. Czy zabawki edukacyjne faktycznie stanowią poważne zagrożenie dla producentów klasycznych zabawek? Czy faktycznie wspomagają one rozwój dzieci? Czy zabawki tego rodzaju są bezpieczne? Gdzie kupić można zabawki edukacyjne?

Zabawki edukacyjne dostępne są na polskim rynku od wielu lat, jednak dopiero teraz zdobywają one szerszą popularność wśród samych rodziców. Wynika to z coraz większego nacisku na kształcenie dzieci, już od najmłodszych lat. Z pewnością na ich popularność wpływają również liczne reklamy, nawiązujące zarówno do edukacji, jak i samej zabawy. W założeniu zabawki edukacyjne mają za zadanie łączyć zarówno dobrą zabawę jak i edukację. Zabawki edukacyjne kupić można wprost od producenta lub też w licznych sklepach zabawkowych (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych).

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne dzieli się na te wspomagające pracę rąk, jak również spostrzegawczość czy też logiczne myślenie. Zabawki wspomagające pracę manualną zazwyczaj polegają na precyzyjnych ruchach. Mogą one ćwiczyć chwyt ręki, niezależność pracy palców dziecka. Wśród zabawek takich wymienia się często zabawki do pchania, ciągnięcia. Zabawki wspomagające logiczne myślenie to najczęściej zabawki wymagające dopasowanie kształtów oraz kojarzenia jakie elementy pasują do innych elementów. Oczywiście poziom skomplikowania danej gry czy zabawki jest ściśle ustalony dla konkretnej grupy wiekowej dziecka.

Gdzie sprawdzą się zabawki edukacyjne?

Zabawki edukacyjne dedykowane są przede wszystkim do użytku domowego. Ich szeroka dostępność w sklepach z zabawkami sprawia, iż wiele z rodziców decyduje się na kupno takiej zabawki. Zabawki edukacyjne są kupowane również do przedszkoli i żłobków. Zabawki edukacyjne są także wykorzystywane w przychodnia psychologiczno-pedagogicznych. Zabawki te pozwalają na korygowanie braków rozwojowych podczas zajęć ze specjalistami.

Czy zabawki edukacyjne są rekomendowane przez pedagogów?

Tak, jednak nie jest prawdą, iż każda zabawka reklamowana jako edukacyjna faktycznie spełnia konkretne warunki. Wielu producentów zabawek pragnie zachęcić dokupowania swoich produktów, używając słowa “edukacyjne”. Jest to jednak świadome wprowadzanie w błąd kupującego.

Share:
http://www.konsola.pl/ duckduckgo clearsurf.pl implanty Kraków opakowania tekturowe