Ciekawe

Zadbaj o porządek w pomieszczeniach gospodarczych!

Piwnice, strychy, garaże – wszystkie te pomieszczenia służą nam przede wszystkim jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Najczęściej lądują tam przedmioty wykorzystywane rzadko lub też zepsute, ale też kosiarki, urządzenia niezbędne do pielęgnowania ogrodu i wiele innych. Zachowanie porządku w pomieszczeniach gospodarczych nie jest naszym priorytetem, przez co szybko zaczyna brakować tam miejsca. Jak skuteczniej wykorzystać taką przestrzeń?

Pozbywamy się zbędnych przedmiotów

Podstawą w zaprowadzeniu porządku i przywróceniu przestrzeni w garażach czy w piwnicach są porządki. Tego etapu boi się najwięcej osób. Wiąże się on przede wszystkim z przeglądem starych przedmiotów, które wg naszej opinii kiedyś się jeszcze przydadzą. Warto przyjąć pewne kryterium: jeśli przedmiot nie był wykorzystywany przez 1-2 lata to z pewnością już nie sięgniemy po niego. Podobnie jest z przedmiotami zepsutymi, schowanymi do piwnicy, aby później je naprawić. Tu także nie łudźmy się, że po latach zechcemy je przejrzeć – one także powinny wylądować w koszu na śmieci. Warto także przejrzeć narzędzia do majsterkowania oraz stan opon na zmianę przechowywanych w garażu czy w piwnicy.

Wymieniamy półki i szafki

Aby móc bezpiecznie przechowywać wszelkie sprzęty w piwnicy czy domku gospodarczym konieczne jest wymienienie starych systemów regałów i szafek. Dawniej tworzono je najczęściej z desek drewnianych. Po latach deski takie mogą być spleśniałe, uszkodzone. Regały półkowe dostępne obecnie w sklepach to znacznie lepsza opcja – są tworzone z cynkowanej blachy, odpornej na wnikanie brudu, wilgoci, pojawianie się rdzy. Również opony możemy przechowywać w lepszy sposób – w naszym garażu nie może zabraknąć regałów na opony, także tworzonych z blachy cynkowanej.

Share: